tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Znamy gospodarzy ME 2022 i 2024. Turnieje w sześciu krajach

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn w 2022 roku zorganizują Słowacja i Węgry, a dwa lata później Niemcy – postanowił w środę obradujący w Glasgow kongres Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF). Wybrano też gospodarzy ME 2022 kobiet.
Reprezentantki Polski (fot. FRANCE Handball 2017)

Zawód w Kaliszu. Polacy gorsi od rezerw mistrzów Europy

Słowacja i Węgry pokonały starające się razem o imprezę Belgię, Francję i Hiszpanię. Turniej rozegrany zostanie w dniach 14-29 stycznia 2022 roku. Za kandydaturą Niemiec (12-28 stycznia 2024) opowiedziało się 27 delegatów, wspólna inicjatywa Danii i Szwajcarii znalazła uznanie 19.

Gospodarzami najbliższych ME w 2020 roku (10-26 stycznia) będą wspólnie Szwecja, Austria i Norwegia. Eliminacje do tego turnieju wystartuje jesienią. Polscy szczypiorniści zmierzą się z Kosowem, Izraelem oraz Niemcami. Awans wywalczą po dwie drużyny z każdej z ośmiu grup oraz cztery zespoły z najlepszymi wynikami z trzecich miejsc.

Organizatorami czempionatu Europy kobiet w grudniu 2022 wybrano Słowenię, Macedonię oraz Czarnogórę. Była to jedyna kandydatura. Dwa lata wcześniej mistrzostwa zorganizują Dania i Norwegia.

W 2018 roku turniej finałowy ME kobiet odbędzie się we Francji w dniach 29 listopada – 16 grudnia. Polki zagrają w grupie A w Nantes z Danią, Serbią i Szwecją.

Mistrzostwa Europy, czyli czas najwyższej próby dla biało-czerwonych