1/4 finału
Court 1
Pojemność: 11432

Sensacyjna porażka Federera! A miał piłkę meczową...

Roger Federer prowadził z Kevinem Andersonem 2:0 w setach, a w trzecim miał piłkę meczową. Nie wykorzystał jej, rywal złapał wiatr w żagle i ostatecznie sensacja stała się faktem. Zawodnik z RPA wygrał 2:6, 6:7, 7:5, 6:4, 13:11 i awansował do półfinału wielkoszlemowego Wimbledonu.
Roger Federer (fot. PAP/EPA)

WIMBLEDON: PEWNE ZWYCIĘSTWO ŚWIĄTEK. POLKA W ĆWIERĆFINALE

Federer nie miał problemów tylko w pierwszym secie. W drugim przegrywał już 0:3, ale zdołał odrobić straty i ostatecznie wygrał w tie-breaku. Gdy w trzeciej partii prowadził 5:4 i przy serwisie Andersona miał piłkę meczową, kibice szykowali się, by zgotować mu owację na stojąco.

Nic z tego. Anderson wyszedł z opresji, za chwilę sam odebrał podanie rywalowi i zwyciężył 7:5. W czwartym secie do wygranej także wystarczyło mu jedno przełamanie, z kolei w piątym byliśmy świadkami znakomitego widowiska. Do stanu 11:11 panowie zgodne wygrywali gemy przy swoim serwisie, jednak po chwili było po wszystkim

Pierwszy w meczu podwójny błąd Federera dał Andersonowi break pointa, którego tenisista z RPA wykorzystał. W kolejnym gemie ponownie w tym secie utrzymał nerwy na wodzy i to głównie dzięki znakomitemu serwisowi sprawił jedną z największych sensacji na kortach Wimbledonu ostatnich lat.