tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

LE: trener Górnika zadowolony z debiutantów. "Wytrzymali, ale w rewanżu będzie trudniej"

W czwartkowy wieczór Górnik po 23 latach wrócił do rywalizacji w europejskich pucharach. Zabrzanie wygrali, ale to trener rywali miał po końcowym gwizdku więcej powodów do radości. – Za tydzień kilku moich graczy będzie w lepszej dyspozycji fizycznej – powiedział Vlad Goian.
Ruben Gomez (L) i Adam Ryczkowski (P) (fot. PAP)

Nieśmiały powrót Górnika do Europy. Gol w końcówce

– Wiedzieliśmy, że Górnik to bardzo groźny zespół przy stałych fragmentach gry i w kontrach, mający dobrych piłkarzy w ofensywie, potrafiących przesądzić o wyniku – powiedział szkoleniowiec Zarii Bielce.

– Zagraliśmy dobrze w obronie, długo utrzymywaliśmy gospodarzy daleko od naszej bramki. Ale to Górnik miał przewagę w posiadaniu piłki i stworzył więcej sytuacji bramkowych. My mieliśmy dwie, trzy w końcówce. Nie mam pretensji do mojego zespołu. Zrealizowaliśmy to, co sobie założyliśmy. Przed nami rewanż, w którym postaramy się zagrać lepiej. Kilku moich graczy będzie w lepszej dyspozycji fizycznej – dodał.

Vadim Gulceac (L) i Adam Wolniewicz (P) (fot. PAP) O tym, że w rewanżu w Mołdawii łatwo nie będzie mówił też na konferencji Marcin Brosz. – Patrząc na zawodników, jakich Zaria ostatnio pozyskała, to będzie całkiem inne spotkanie i musimy się do niego dobrze przygotować. Dwie żółte kartki eliminują z rewanżu Szymona Żurkowskiego – zauważył trener Górnika.

– To był bardzo trudny dla nas mecz. Od samego początku szukaliśmy swoich szans, były momenty, kiedy mozolnie budowaliśmy akcje, by zdobyć upragnioną bramkę. Długo toczyliśmy walkę o to, kto wygra w środku boiska – ocenił.

– Muszę pochwalić chłopaków. Większość z nich debiutowała w Lidze Europejskiej, kilku debiutowało w Górniku. Wytrzymali! – cieszył się Brosz.

Rewanżowe spotkanie Górnika z Zarią w czwartek 19 lipca w Mołdawii.

podobne informacje

Liga Europejska: Dinamo Zagrzeb nie zawiodło. Damian Kądzior może się cieszyć z awansu

Liga Europejska: Dynamo Kijów – Rennes. Kędziora nie zawiódł. Dynamo blisko awansu

O zwycięstwa i awanse. Kluby Polaków zagrają w LE

Gattuso zrugał dziennikarza. "Nie martwię się o uratowanie mojego tyłka!"