tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Floyd Mayweather Jr. wyprzedził… George'a Clooney’a

Amerykański bokser Floyd Mayweather w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy był najlepiej zarabiającym celebrytą na świecie według magazynu "Forbes". Zainkasował 285 milionów dolarów. Wyprzedził słynnego aktora i producenta George'a Clooney'a (239 mln dol.)
(fot. Getty Image)

Fury wraca na ring. W sierpniu zawalczy w Belfaście

Konto Mayweathera powiększyło się w tym okresie przede wszystkim dzięki walce z czołowym zawodnikiem MMA Irlandczykiem Conorem McGregorem. Pojedynek, w którym zwyciężył bokser odbył się 26 sierpnia w Las Vegas. Po zejściu z ringu ogłosił, że była to jego ostatnia walka w karierze. Przyniosła ona ponad 600 mln dolarów dochodu, a bokser zarobił 275 mln dol.

W czołowej jedenastce światowych osób publicznych-celebrytów, które zarobiły rok do roku (czerwiec 2017-czerwiec 2018) ponad 100 mln dol., są tylko jeszcze dwaj sportowcy – słynni piłkarze: Argentyńczyk Lionel Messi (111 milionów dolarów) – ósme miejsce i Portugalczyk Cristiano Ronaldo (108 milionów dolarów) – 10. pozycja.

12. miejsce zajmuje Conor McGregor (99 mln dol.), 13. brazylijski piłkarz Neymar (90 mln dol.), a 17. pierwszy na liście "Forbesa" przedstawiciel zawodowych lig w USA koszykarz LeBron James (85,5 mln dol.), który kilkanaście dni temu odszedł z Cleveland Cavaliers i podpisał kontrakt z Los Angeles Lakers wart 153,3 mln dol. (nie został uwzględniony w zestawieniu magazynu).

Tak to się robi w Ameryce. Hala zamieniona na arenę bokserską

podobne informacje

Histeria żony, nos Gortata. Oto wybryk natury…

Szlafrok, bielizna, spodenki. Kosmiczne pieniądze dla Mayweathera

Floyd Mayweather Jr. myśli o kupnie klubu NBA

Spotkanie z Mayweatherem za... 600 funtów