tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Walka Wach – Szpilka coraz bliżej. "Ring się zatrzęsie"

W tym roku czekają nas jeszcze trzy gale KnockOut Boxing Night. Na jednej z nich, 10 listopada, może dojść do starcia dwóch byłych pretendentów do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej – Artura Szpilki i Mariusza Wacha. – Ja i Mariusz jesteśmy na tak – zdradził "Szpila".
Andrzej Gmitruk i Artur Szpilka (fot. PAP)

ZNAMY DATĘ POJEDYNKU JOSHUA – POWIETKIN

Trzecia edycja KnockOut Boxing Night zaplanowana jest na 22 września, czwarta na 6 października (Zakopane), a piąta na 10 listopada. I właśnie na tej ostatniej gali rękawice mieliby skrzyżować Szpilka i Wach. – Nie potwierdzam, ale i nie zaprzeczam – uciął Andrzej Wasilewski, promotor Szpilki oraz szef grupy KnockOut Promotions.

Wasilewski dodał, że w przypadku gali z 10 listopada w grze jest kilka wariantów lokalizacji oraz kilka wariantów karty walk. – Wszystkie ambitne, więc kibice mogą liczyć na naprawdę bardzo ciekawe zestawienie w głównym pojedynku wieczoru. Sami zainteresowani natomiast nie ukrywają, że chętnie wyszliby razem na ring.

Nie ma problemu, pakuję się, wsiadam w samolot, rano jestem w kraju na wadzę, a wieczorem wychodzę na ring – przyznał Wach w rozmowie z naszym portalem już w kwietniu zeszłego roku, a teraz tylko to potwierdził. – Zdania nie zmieniłem, taka walka zelektryzowałaby kibiców boksu w Polsce.

Narodowa Gala Boksu: Artur Szpilka vs. Dominic Guinn

Na "tak" jest oczywiście także Szpilka. – Zgadzam się z Mariuszem, taka walka pomogłaby całemu polskiemu boksowi. Zainteresowanie byłoby ogromne, mam nadzieję, że negocjacje zakończą się pomyślnie i 10 listopada zatrzęsie się ring. Co ciekawe "Szpila" dostał propozycję innej ciekawej walki, ale w USA – gdyby się tylko zgodził, to 6 października zmierzyłby się z Jarrellem Millerem. Dlaczego odmówił?

Odrzuciłem naprawdę duże pieniądze. Na tym etapie kariery, po porażkach i problemach z ręką, to nie byłaby dla mnie dobra walka. Gdybym miał za sobą jeszcze jeden pojedynek po powrocie oraz 3-4 miesiące na przygotowania, a nie jak teraz tylko dwa, to bym się zgodził. A tak to za duże ryzyko – Miller to 138-kilogramowy koleś, który może powalić każdego. W przypadku porażki to mógłby być koniec mojej kariery, a ja myślę długofalowo – mam swoje cele do zrealizowania i ich nie odpuszczę nawet kosztem znakomitej wypłaty.

Wszystkie trzy wspomniane gale na żywo tylko na antenach Telewizji Polskiej oraz w SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.

Kto byłby górą w walce Wach – Szpilka?
Kto byłby górą w walce Wach – Szpilka?
  • 57.0%Mariusz Wach
  • 43.0%Artur Szpilka
Wielki gest Millera. Uszczęśliwił dziewczynkę z nowotworem

podobne informacje

Artur Szpilka ma nowego trenera. Teraz kierunek: Hiszpania

Rok 2019 może być wielki i historyczny. Lista życzeń w boksie

TOP 2018: najpopularniejsze wideo w serwisie SPORT.TVP.PL

Rok w boksie. Twardogłowy Szpilka i sędzia we krwi