tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Usyk puszcza oko wadze ciężkiej. "Spróbuję, ale..."

Oleksandr Usyk w finale turnieju World Boxing Super Series pokonał Murata Gassijewa i został niekwestionowanym mistrzem świata w kategorii junior ciężkiej. Od sobotniego zwycięstwa eksperci z całego świata zastanawiają się, czy kolejną walkę Ukrainiec stoczy już w królewskiej wadze ciężkiej. Sam zainteresowany wreszcie zabrał głos.
Oleksandr Usyk (fot. PAP/ITAR-TASS)

"DIABLO" CELUJE W MISTRZOSTWO, O SZPILCE NIE CHCE ROZMAWIAĆ

Tuż po wygranej Usyka na pojedynek wyzwał Tony Bellew. Brytyjczyk dwie ostatnie walki stoczył w wadze ciężkiej i niewykluczone, że właśnie to byłby pierwszy rywal Ukraińca w nowej kategorii. Król wagi junior ciężkiej z jednej strony nie zamierza jednak podejmować zbyt pochopnych decyzji, z drugiej nie ukrywa, że ma ochotę na nowe wyzwania.

Przed turniejem mówiłem przecież, że jak zdobędę wszystkie pasy, to przejdę do wagi ciężkiej i zdania nie zmieniam. Ale spokojnie, muszę porozmawiać z moim teamem, do wszystkie trzeba podejść z głową, to bardzo ważna decyzja. Oczywiście chcę walki z Bellew, szanuję go, kibicowałem mu w ostatnich walkach – zdradził. – W jakiej wadze miałby się odbyć nasz pojedynek? Mnie to obojętne – jeśli w junior ciężkiej, to nie będę jadł dodatkowych porcji makaronu, jak w ciężkiej, to porcje będą większe – dodał.

Tony Bellew (fot. Getty Images)

Co ciekawe Bellew po przygodzie z wagą ciężką chciałby wrócić do junior ciężkiej i to w niej zmierzyć się z Usykiem. – Powiedziałem mu, że najlepiej wygląda ważąc 95 kilogramów (limit junior ciężkiej to 90,719 kg), ale nie posłuchał mnie. On chce walczyć o wszystkie pasy Ukraińca, przyznał, że jak już ma ryzykować starcie z Usykiem, to musi to być pojedynek o wszystko – zaznaczył Eddie Hearn, promotor Brytyjczyka.

Kilka portali zajmujących się boksem po sobotniej walce pokusiło o nazwiska potencjalnych kolejnych rywali Usyka. W większości Bellew znalazł się w czołowej trójce, ale eksperci na przeciw Ukraińca widzieliby także np. ponownie Mairisa Briedisa, będącego na emeryturze od września zeszłego roku Andre Warda czy Anthony'ego Joshuę. Tak czy siak przyszłość króla wagi junior ciężkiej zapowiada się niezwykle interesująco.

Pięściarze wylewają siódme poty w Zakopanem
Narodowa Gala Boksu. "Tak Noras, tak!". Sulęcki jak w transie
To był jego wieczór! Walka Artura Szpilki "od kuchni"
Zwycięstwo Włodarczyka z Durodolą. Zobacz skrót!

podobne informacje

Usyk jak Holyfield? "Może zagrozić Joshule"

Echa Moskwy. Polak blisko walki o pas mistrza świata

"Największa kasa jest w ciężkiej". Co dalej z Usykiem?

Usyk czy Gasijew? "To będzie boks z innej galaktyki"