tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Speedway Diamond Cup w TVP Sport. Na starcie Hancock, Iversen i Jepsen Jensen [TRANSMISJA]

Speedway Diamond Cup to kolejna impreza żużlowa, którą będzie można zobaczyć na antenie TVP Sport, w aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL. Na liście startowej znajdują się między innymi Greg Hancock, Niels Kristian Iversen i Michael Jepsen Jensen. Nagrodą główną jest diament o wartości 500 tysięcy złotych.
Greg Hancock (fot. Getty)

Finał indywidualnych mistrzostw Europy na żużlu w TVP Sport

Speedway Diamond Cup to nowy pomysł, za którym stoją osoby związane ze Stalą Rzeszów. Pomysłodawcą jest właściciel klubu Ireneusz Nawrocki, który chciał, żeby zastosowano punktację znaną wcześniej ze... skoków narciarskich. Za zwycięstwo żużlowiec otrzyma do klasyfikacji generalnej 100 punktów, drugi – 80, a trzeci – 60.

Impreza składa się z czterech turniejów. Pierwszy z nich został rozegrany we francuskim Lamothe Landerron, a kolejny miał miejsce w Motali. Do rozegrania zostały jeszcze zawody w Krsku (12 października) i Rzeszowie (14 października). Zawody zagoszczą na antenie TVP Sport, w aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL.

Niels Kristian Iversen (fot. Getty) Nagrodą główną jest diament o wartości minimum 500 tysięcy złotych. Sięgnie po niego ten zawodnik, który zgromadzi najwięcej punktów po czterech rundach. Wygraną w pojedynczej rundzie wyceniono na trzy tysiące euro.

Na liście startowej jest kilku zawodników znanych z występów w PGE Ekstralidze. Każdy z nich musiał uiścić wpisowe – 1000 euro. O zwycięstwo w klasyfikacji generalnej będą rywalizować prawdopodobnie Hancock, Iversen i Jepsen Jensen. W najwyższej klasie rozgrywkowej jeżdżą w tym sezonie też Jakub Jamróg, Grzegorz Walasek, Grzegorz Zengota i Krystian Pieszczek.

Zawody zostaną rozegrane w nietypowym formacie. Po 20 biegach w rundzie zasadniczej zawodnicy pojadą w czterech finałach – A, B, C, D. Triumfatorem będzie żużlowiec, który zwycięży w finale A. Pojedzie w nim czterech najlepszych w rundzie zasadniczej.

Lista startowa:
Niels Kristian-Iversen
Linus Sundstroem
Norbert Kościuch
Timo Lahti
Wadim Tarasienko
Grzegorz Zegota
Krystian Pieszczek
Greg Hancock
Jakub Jamróg
Grzegorz Walasek
Michael Jepsen Jensen

Plan transmisji:
14.10, godz. 15:45: 4. turniej Speedway Diamond Cup. Transmisja w TVP Sport, aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL

Wielki sukces Polaków. Reszta Świata pokonana na Śląskim
Polska - Reszta świata: bieg na wagę złota. Triumf biało-czerwonych
Cieślak: w przyszłym roku raczej będzie fajrant. Ile można trenować?

podobne informacje

1. runda Speedway Diamond Cup w Lamothe-Landerron [TRANSMISJA]