tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Noriaki Kasai pomaga rodakom po trzęsieniu ziemi na wyspie Hokkaido

Skoczkowie japońskiej drużyny Tsuchiya Home Ski Team, z Noriakim Kasaim na czele, dołączyli do akcji pomocy dla rodaków. To reakcja na zniszczenia i straty, które przyniosło trzęsienie ziemi na wyspie Hokkaido.
Noriaki Kasai (fot. Getty)

Stoch już trenuje, rywal punktuje, a Biegun dołuje...

Kataklizm odnotowano krótko po godz. 3:00 nad ranem w czwartek 6 września. Zginęły 44 osoby, 660 zostało rannych, zaś blisko 2,5 tysiąca przebywa w centrach ewakuacyjnych, gdyż ich domy znalazły pod zwałami osuniętej ziemi. Wstrząsy pozbawiły prądu prawie trzy miliony ludzi. Magnituda trzęsienia wynosiła 6.7 w Skali Richtera.

Wsparcie rodakom niosą japońscy skoczkowie. Firma Tsuchiya, sponsorująca jedną z drużyn, wysłała swoich zawodników z pomocą humanitarną. W tej grupie znaleźli się doświadczony Kasai, uznawany za duży talent Ryoyu Kobayashi, Masamitsu Ito, a także wicemistrzyni świata Yuki Ito.

fot. TWITTER

We wspomnianym trzęsieniu ziemi ucierpiała kolekcja trofeów innego zawodnika. Junshiro Kobayashi wstawił na Instagrama zdjęcie, w którym pokazał zbity puchar za triumf w zawodach Pucharu Świata w Wiśle – prawdopodobnie jego najcenniejszą sportową pamiątkę.

fot. INSTAGRAM

podobne informacje

Puchar Świata 2018/2019 w skokach narciarskich: Polacy najstarszą reprezentacją

Noriaki Kasai wciąż wierzy w sukcesy. "Bieda nauczyła mnie cierpliwości"

Naj, naj, naj... igrzysk w Pjongczangu [wideo]

Osiem igrzysk to mało. Kasai chce wystąpić w Pekinie