Bayern – Bayer: 200. występ Lewandowskiego w cieniu... "chorego faulu"

To nie był huczny jubileusz. Wygrany 3:1 sobotni mecz z Bayerem Leverkusen był dwusetnym występem Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze. Polak nie wyróżnił się niczym szczególnym, a media zdominował temat kontuzji jego klubowych kolegów.
Robert Lewandowski (L) oraz kontuzjowani Corentin Tolisso (P, góra) i Rafinha (P, dół)

"Lewy" wśród najbardziej nielubianych! Czym podpadł?!

Kapitan reprezentacji Polski miał jedną okazję do zdobycia bramki. Po przerwie znalazł się w dogodnej sytuacji, ale nie zdołał jej wykorzystać. Poza tym był niezbyt widoczny – stąd nota "4" (skala 1–6, gdzie "1" to najwyższa ocena) w dzienniku "Bild". Tak niskiej nie przyznano żadnemu innemu zawodnikowi Bawarczyków. Najlepsze – "2" – przypadły Manuelowi Neuerowi, Thiago Alcantarze, Thomasowi Muellerowi, Arjenowi Robbenowi oraz Corentinowi Tolisso.

BILD.DE

Bayern nie miał większych problemów z odniesieniem zwycięstwa, choć przegrywał od 5. minuty. – Szybko odpowiedzieliśmy na straconego gola. Jestem zadowolony, że nie pozwoliliśmy szybkim zawodnikom Leverkusen wejść do gry. Chciałbym, abyśmy strzelili na 3:1 wcześniej, a nie tuż przed końcem – oceniał trener Niko Kovac, który nie fetował raczej zdobycia trzech punktów. Głowę szkoleniowca zaprzątają zapewne zmartwienia związane z kontuzjami.

Spotkanie z Leverkusen było ostatnim w tym roku dla Tolisso. Francuz zerwał więzadła krzyżowe i nie wybiegnie na boisko przez blisko pół roku. Drugim pechowcem sobotniego popołudnia stał się Rafinha. I to właśnie faul na Brazylijczyku rozsierdził prezydenta bawarskiego klubu.

Była 82. minuta spotkania, gdy Karim Bellarabi ostro zaatakował Brazylijczyka. – Faul na nogi Rafinhii był z pogranicza choroby psychicznej. To był chory i celowy atak. Bellarabi powinien zostać zawieszony na trzy miesiące za swoją głupotę. Takiego czegoś się nie robi – grzmiał po spotkaniu Uli Hoeness, cytowany przez "Bilda". Uraz obrońcy okazał się mniej poważny niż ten Tolisso. Na stronie Bayernu poinformowano o częściowym naderwaniu więzadeł w lewej kostce, co powinno skutkować kilkoma tygodniami pauzy.

Zdrowi piłkarze Bayernu na boisko wybiegną w środę. Zespół Kovaca w 1. kolejce Ligi Mistrzów zagra na wyjeździe z Benfiką. Tego dnia zapraszamy od 19:05 do TVP Sport, na SPORT.TVP.PL oraz do naszej aplikacji na transmisję spotkania Real Madryt – AS Roma. Mecz także w TVP 1 (od 20:55).