tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Legendarny trener oburzony werdyktem. "Kradzież bez odcisków palców"

Ceniony trener Teddy Atlas otwarcie skrytykował sędziów punktowych rewanżowego pojedynku Giennadija Gołowkina z Saulem Alvarezem. Zdaniem byłego trenera Mike'a Tysona Kazach powinien wyjść zwycięsko z ekscytującej batalii. – Kradzież bez zostawienia odcisków palców – powiedział sfrustrowany. W opinii sędziów minimalnie lepszy był "Canelo".
Giennadij Gołowkin w starciu z Canelo Alvarezem (fot. Getty)

KAPITALNY LEWY SIERPOWY LEMIEUX "SKOSIŁ" RYWALA [WIDEO]

Po dwunastu świetnych i emocjonujących rundach rewanżowego boju ponownie głos zabrali sędziowie punktowi i raz jeszcze było mnóstwo dyskusji. Arbitrzy wypunktowali niejednogłośne zwycięstwo Meksykanina (114–114, 115–113, 115–113). O końcowym rezultacie zadecydowała finałowa dwunasta odsłona. Atlas nie może pogodzić się z taką interpretacją.

Charyzmatyczny trener wypunktował przewagę "GGG" 117–111. –Kradzież bez zostawienia odcisków palców. Nie ma znaczenia, że tylko dwoma punktami. Kradzież to kradzież. "Canelo" umiejętnie bił na korpus, ale to Gołowkin kontrolował pojedynek swoim lewym prostym. Wygrał, ale to Alvarez jest gwiazdą – mówił poirytowany.

Bombardier z Karagandy przegrał po raz pierwszy w karierze i opuścił mistrzowski tron po ponad ośmiu latach dominacji. Dla Latynosa było to jubileuszowe pięćdziesiąte zwycięstwo na zawodowstwie. W chwilę po ostatnim gongu zaczęły się spekulacje dotyczące organizacji trzeciego boju.

Czy zgadzasz się z opinią Teddy'ego Atlasa?
Czy zgadzasz się z opinią Teddy'ego Atlasa?
  • 79.1%Tak
  • 20.9%Nie
Gala Canelo – GGG: błyskawiczny nokaut Davida Lemieux
Gala Canelo – GGG: Jaime Munguia wygrywa przez techniczny nokaut
Ostatnia runda pojedynku Giennadij "GGG" Gołowkin – Saul "Canelo" Alvarez