tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Rekord i marzenie Ikera Casillasa. "Chcę wygrać Ligę Mistrzów"

Iker Casillas rozpoczął spotkaniem w Gelsenkirchen 20. sezon w Lidze Mistrzów. Hiszpan stał się tym samym zawodnikiem, który najdłużej gra w tych rozgrywkach. Bramkarz pobił osiągnięcie Ryana Giggsa (19 sezonów w barwach Manchesteru United).
Iker Casillas (fot. Getty)

Wraca Liga Mistrzów! Mecz Real Madryt – AS Roma w TVP

Casillas nadal ma marzenia związane z grą w elitarnych rozgrywkach. – Chciałbym wygrać Ligę Mistrzów jako zawodnik FC Porto – powiedział przed meczem w Gelsenkirchen.

Mistrzowie Portugalii nie zachwycili jednak w pierwszym starciu. Szczęśliwy remis 1:1 z Schalke zawdzięczają błędowi Jesusa Gila Manzano, który podyktował niesłuszny rzut karny dla Smoków. "Jedenastkę" na gola zamienił Otavio.

Po zakończeniu spotkania do wypowiedzi bramkarza odniósł się trener FC Porto – Sergio Conceicao. – Na tym poziomie walka o zwycięstwo jest zarezerwowana dla grupy kilku zespołów. Jesteśmy utytułowanym klubem, który wygrał Ligę Mistrzów w 2004 roku. W poprzednim sezonie pokazaliśmy, że trzeba się z nami liczyć – przyznał.

– Nigdy nie jest łatwo wygrać Ligę Mistrzów. Wygrane w pojedynczych meczach wymagają ogromnego poświęcenia. Marzenia to piękna rzecz, ale dla FC Porto kluczem jest wyjście z grupy – zakończył Conceicao.

Portugalski klub znalazł się w grupie z Schalke, Galatasaray i Lokomotiwem Moskwa.

Wraca Liga Mistrzów! Mecz Real Madryt – AS Roma w TVP

podobne informacje

Iker Casillas dogonił Ronaldo. Historyczny wyczyn bramkarza FC Porto

Iker Casillas wprasza się do Realu. "Chętnie tam wrócę"

Sensacyjny powrót do reprezentacji Hiszpanii? Iker Casillas rozmawiał z Luisem Enrique

Po raz 20. w Lidze Mistrzów. Rekord Ikera Casillasa