tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ siatkarzy: sprawdź sytuację w "polskiej" grupie

Po zwycięstwie Serbów z Francją i porażce reprezentacji Polski z Argentyną, na czele tabeli grupy H mistrzostw świata siatkarzy zrobiło się ciasno. Biało-czerwoni pozostali jednak liderami. W sobotę zagrają z Francją. Transmisja od 19:00 w TVP Sport, na SPORT.TVP.PL oraz w aplikacji mobilnej. Od 20:10 także w TVP 1.
Polski blok (fot. Getty Images)

Chaos i rozczarowanie. Pierwsza porażka Polaków

Mimo porażki z Argentyną 2:3 (25:16, 19:25, 23:25, 25:23, 14:16), polscy siatkarze nadal prowadzą w tabeli grupy H. Mają jednak zaledwie dwa punkty przewagi nad drugimi Serbami, a przed sobą niezwykle trudne spotkania z siatkarzami z Bałkanów i Francuzami.

Trójkolorowi zajmują trzecie miejsce i wciąż mają szansę na awans do trzeciej fazy grupowej. Argentyna z dorobkiem dziewięciu punktów pozostaje na ostatnim, czwartym miejscu.

Aby awansować do kolejnej etapu rozgrywek, Polacy muszą zagrać znacznie lepiej w następnych spotkaniach. Kluczowe będzie niedzielne starcie z Serbią. Nawet w przypadku spełnienia się czarnego scenariusza – wygranej Francji z Polską i Serbii z Argentyną – zwycięstwo za trzy punkty z siatkarzami z Bałkanów pozwoli biało-czerwonym awansować.

Drużyna Vitala Heynena awans może zapewnić sobie jednak już po sobotnim meczu z Francją. W przypadku zwycięstwa za trzy punkty będą mieli pewność, że nawet jeśli spadną na drugie miejsce, uzyskają awans.

(fot. FIVB)
Polska – Argentyna. Bartosz Kurek: chwilowy spadek dyspozycji
Polska – Argentyna. Dawid Konarski: jesteśmy doświadczeni. Szybko wyrzucimy z głowy ten mecz
Polska – Argentyna. Paweł Zatorski: zepsuliśmy sobie ogromną szansę

podobne informacje

ONICO Warszawa zagra mecz z Treflem Gdańsk... w Łodzi. W Warszawie nie ma dostępnych hal

Prezes PZPS: Vital Heynen przekonał mnie do zmiany zdania. Było warto

Finał siatkarskiej Ligi Mistrzów odbędzie się w Berlinie

Siatkarze otrzymają premię. Prezydent podpisał nowelizację ustawy