tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Genoa Krzysztofa Piątka zmieniła trenera. Trzeci raz objął ją Ivan Jurić

Po powrocie ze zgrupowania reprezentacji Polski Krzysztof Piątek zastanie w Genui nowego szkoleniowca. We wtorek klub pożegnał się z Davide Ballardinim, a na jego miejsce zatrudnił Ivana Juricia.
Davide Ballardini nie jest już trenerem Genoi (Fot. Getty)

Prezes Genoi o Piątku: może być znacznie lepszy od Lewandowskiego

Ballardini prowadził Genoę w 36 meczach od listopada 2017 roku. Ostatni raz zasiadł na ławce w niedzielę w trakcie przegranego u siebie 1:3 spotkania z Parmą.

Klubu nie zostawia w złej sytuacji. Genoa po ośmiu kolejkach ma dwanaście punktów i jest dwunasta w tabeli Serie A, ale do rozegrania ma zaległy mecz. Do czwartego Lazio traci tylko trzy "oczka".

Nowym szkoleniowcem zespołu będzie Jurić. Zna go bardzo dobrze, bo nie tylko grał w nim w latach 2006-10, ale i pracował już dwa razy. Najpierw od 1 lipca 2016 roku do 19 lutego 2017. Później... od 10 kwietnia 2017 do 5 listopada.

Rewelacyjnych wyników nie osiągał – za pierwszym razem w 28 meczach miał średnią punktów 1,11, za drugim w 20 0,8. Wyrzucono go po derbowej porażce z Sampdorią 0:2.

Pierwsze zadanie będzie miał najtrudniejsze z trudnych. Po przerwie na reprezentację drużyna Piątka, który jest liderem klasyfikacji strzelców Serie A, zagra z dominującym w kraju od lat Juventusem.

podobne informacje

Legia Warszawa. Iuri Medeiros, czyli potencjał nie z tej ligi

Serie A: Krzysztof Piątek w Rzymie, polski mecz w Neapolu

Jacek Zieliński: porównania Piątka do Lewandowskiego na razie są na wyrost

Oficjalnie: Krzysztof Piątek podpisał kontrakt z AC Milan. Prezentacja w czwartek