tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

50 milionów złotych na modernizację Małej i Średniej Krokwi

Rząd przeznaczy 50 milionów złotych na modernizację Małej i Średniej Krokwi – zapowiedział na konferencji w Zakopanem premier Mateusz Morawiecki. – Potrzebujemy następców Adama Małysza, Kamila Stocha – tłumaczył.
Mateusz Morawiecki, Witold Bańka (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Bez błędów sprzed roku? Nowości na skoczni w Wiśle

Mała i Średnia Krokiew wchodzą w skład powstałego w 1950 roku kompleksu skoczni narciarskich. Stanowią one część Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, zarządza nimi Centralny Ośrodek Sportu (COS).

– Bardzo się cieszę, że możemy przystąpić do remontu małej i średniej skoczni, bo potrzebujemy następców Adama Małysza, Kamila Stocha. Chcemy, żeby ta radość, którą zawsze przeżywamy zimą przed telewizorami, przeżywa cała Polska, trwała w przyszłości. Dzisiaj wiemy, że te Krokwie są niedoinwestowane. Jest mała i średnia, ale powstaną kolejne pomiędzy nimi. Wiemy, że potrzeba na to sporo inwestycji, dlatego przeznaczamy 50 milionów złotych na modernizację tych skoczni – powiedział Morawiecki.

Na średnim obiekcie przeprowadzone były m.in. mistrzostwa świata, Uniwersjada czy wiele konkursów mistrzostw kraju. Ostatnią modernizację przeszedł on w 2002 roku. Od pięciu lat Średnia Krokiew nie posiada homologacji Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), stąd nie można na niej rozgrywać zawodów międzynarodowych.

– Cieszymy się, że nasze osiągnięcia sportowe są coraz bardziej widoczne. Chcemy, żeby ten zbliżający się sezon był kolejnym dobrym dla Polaków. Potrzebujemy symboli jedności, a te skocznie w Zakopanem są takim wspaniałym symbolem – ocenił szef rządu.

Na bieżąco modernizowana jest natomiast Wielka Krokiew, która posiada homologację FIS i regularnie gości imprezy Pucharu Świata.

MŚ weteranów w Szczyrku: najstarsi skoczkowie świata. "Póki odepchnę się od belki..."
Schlierenzauer: Austria potrzebuje czasu. Nie wiem, czy wrócimy na szczyt
Simon Ammann: nadal mogę się poprawiać, dlatego skaczę
Richard Freitag: to co zrobił Kamil rok temu było cudowne

podobne informacje

Puchar Świata w Zakopanem: David Siegel opuścił szpital. Jest wstępna diagnoza

Skoki narciarskie w tunelu? Rewolucyjny pomysł polskich architektów

Puchar Świata w Zakopanem: triumf Stefana Krafta, Polacy najgorzej od dekady

Puchar Świata w Zakopanem: słaby występ Polaków w pierwszej serii. Kamil Stoch odpadł