tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PŚ w Wiśle. Austriacy przyjadą bez Koflera

Ze Stefanem Kraftem i Gregorem Schlierenzauerem, a bez Andreasa Koflera przyjadą w połowie listopada do Wisły Austriacy na inauguracyjne konkursy Pucharu Świata. Trener kadry Andreas Felder już ogłosił nazwiska siedmiu skoczków narciarskich na zawody w Polsce, które zaplanowano na 17 i 18 listopada. Transmisje w Telewizji Polskiej.
Andreas Kofler (fot. Getty)

Chwile grozy kombinatorów norweskich. Prawie zamarzli na wyciągu

W ekipie zabrakło 34-letniego Koflera, który po długim załamaniu zdrowotnym wrócił do kadry, ale póki co został wyznaczony przez szkoleniowca do udziału w zawodach Pucharu Kontynentalnego.

Trzon zespołu stanowić będą doświadczeni skoczkowie: trzeci przed rokiem na inaugurację sezonu Stefan Kraft, rekordzista pod względem wygranych konkursów PŚ Gregor Schlierenzauer czy Manuel Fettner i Michael Hayboeck.

Na skoczni im. Adama Małysza zaprezentuje się też m.in. Philipp Aschenwald. 22-latek, na co dzień współpracujący z trenerem Andreasem Widhoelzlem, po dobrych występach w sezonie letnim awansował z kadry B do "siódemki" startującej w PŚ. Skład uzupełniają Clemens Aigner i Daniel Huber.

Austriacy przed przyjazdem do Polski będą trenować na torach lodowych w Innsbrucku, a potem już na śniegu w szwedzkim Falun.

Po nieudanym sezonie olimpijskim Felder, były świetny skoczek, na stanowisku trenera kadry zastąpił Heinza Kuttina.

MŚ weteranów w Szczyrku: najstarsi skoczkowie świata. "Póki odepchnę się od belki..."

podobne informacje

Gratka dla kibiców. Kwalifikacje PŚ w Wiśle na Facebooku

Wisła na finiszu przygotowań. Skocznia, śnieg i strefa kibica

Adam Małysz przed PŚ w Wiśle: pogoda sprawiła nam psikusa

Puchar Świata: wielkie skakanie w Wiśle. Zabraknie kilku gwiazd