PlusLiga: pierwsze zwycięstwo Skry Bełchatów w sezonie

Siatkarscy mistrzowie Polski zrehabilitowali się za porażkę z inauguracji rozgrywek, gdy ulegli w Bydgoszczy Chemikowi 2:3. W środę PGE Skra Bełchatów pokonała MKS Będzin 3:1 (25:21, 25:27, 25:18, 25:20).
Radość siatkarzy Skry Bełchatów (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Krzysztof Ignaczak o FIVB i kwalifikacjach olimpijskich: nie możemy co chwilę zmieniać zasad

Jak jednak przyznawali po środowym triumfie bełchatowianie, w ich grze jeszcze nie wszystko funkcjonuje na wysokim poziomie, o czym świadczy przegrana w drugim secie.

– Musieliśmy zacząć grać swoją siatkówkę i przywrócić ducha walki. Zrobiło się trochę za smutno i już w tej drugiej partii staraliśmy się powrócić do dobrej gry. W pierwszym secie wygraliśmy wysoko, a w drugim kilka błędów nie pozwoliło nam, żeby bić się o zwycięstwo w spokojnym stylu – ocenił kapitan drużyny Mariusz Wlazły.

W innym ciekawym spotkaniu 2. kolejki PlusLigi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała na wyjeździe Stocznię Szczecin 3:0. ZAKSA dominowała, choć bardzo dobrze w zespole gospodarzy spisywał się MVP mistrzostw świata – Bartosz Kurek.

Trwa świetna forma Chemika Bydgoszcz, który rzutem na taśmę uratował ligowy byt w poprzednim sezonie a w obecnym podopieczni trenera Jakuba Bednaruka najpierw pokonali wspomnianą Skrę Bełchatów, a w środę zwyciężyli na wyjeździe Cuprum Lubin 3:1.

Wyniki 2. kolejki spotkań siatkarskiej PlusLigi:

PGE Skra Bełchatów - MKS Będzin 3:1 (25:21, 25:27, 25:18, 25:20)
Stocznia Szczecin - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (26:28, 16:25, 21:25)
Trefl Gdańsk - GKS Katowice 3:2 (25:21, 19:25, 15:25, 25:22, 16:14)
Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Czarni Radom 0:3 (22:25, 22:25, 17:25)
Aluron Virtu Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel 2:3 (20:25, 25:21, 25:13, 22:25, 13:15)
Asseco Resovia Rzeszów - ONICO Warszawa 1:3 (18:25, 23:25, 25:23, 21:25)
Cuprum Lubin - Chemik Bydgoszcz 1:3 (19:25, 23:25, 25:16, 22:25)

Heynen: jestem zmęczony turniejem, ale radość kibiców ładuje moje baterie