tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Pech Norwegów. Gwiazda walczy z czasem przed Pucharem Świata

Za niecały miesiąc skoczkowie zainaugurują zmagania w Pucharze Świata na obiekcie w Wiśle-Malince (16-18 listopada). Tymczasem pojawiają się kolejne informacje o komplikacjach w kadrze Norwegii. Z kłopotami zdrowotnymi zmaga się Daniel Andre Tande, który już latem walczył z poważną chorobą.
Daniel-Andre Tande (fot. Getty Images)

Wisła przegrała z... pogodą. Stoch i spółka muszą zmienić plany

Daniel znowu się rozchorował. Ma gorączkę. Podejrzewamy grypę. Wysłaliśmy go do domu na odpoczynek. W tym momencie nie trenuje. Mamy nadzieję, że dołączy do zespołu w przyszłym tygodniu i będzie mógł wystartować w Wiśle – stwierdził Alexander Stoeckl, cytowany przez dziennikarzy norweskiego dagbladet.no.

Powrót do rywalizacji mistrza świat w lotach narciarskich jeszcze kilka tygodni temu nie był taki oczywisty. Latem również zachorował, a lekarze zalecili stosowanie antybiotyku. Po zażyciu skoczek doznał choroby Stevensa-Johnsona (schorzenie o charakterze rumienia wielopostaciowego).

Pewnego dnia spojrzałem na siebie w lustrze i ogarnął mnie strach. Nie mogłem płynnie oddychać, a usta wyglądały jak rany – relacjonował w rozmowie z dziennikarzami telewizji NRK.

Było naprawdę źle. Czułem jakby śmierć była blisko… Na szczęście lekarze szybko zareagowali. Podali odpowiednie lekarstwo. Gdyby nie to, nie chcę myśleć, co mogłoby się stać – dodał.

Schlierenzauer: Austria potrzebuje czasu. Nie wiem, czy wrócimy na szczyt

Przez kłopoty 24-latek stracił sporą część okresu przygotowawczego. Na treningach pojawił się pod koniec czerwca. Odpuścił zmagania w Letnim Grand Prix z wyjątkiem konkursów kończących cykl w Klingenthal. Tam nie udało mu się oddać konkursowego skoku, bo… jury odwołało zmagania przez silne podmuchy wiatru.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem kolejną okazję do sprawdzenia formy będzie miał w Polsce podczas inauguracyjnych zawodów PŚ w Wiśle-Malince (16-18 listopada). Norwegowie nie chcą go jednak narażać. – Oby już więcej nie chorował. Mam nadzieję, że tak będzie – podsumował Stoeckl.

Program zawodów na obiekcie w Wiśle-Malince:
Piątek, 16 listopada:
16:00 – oficjalne treningi (dwie serie)
18:00 – kwalifikacje

Sobota, 17 listopada:
15:00 – seria próbna
16:00 – pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 18 listopada:
14:00 – seria próbna
15:00 – pierwsza seria konkursowa

Horngacher zadowolony z lata: wszyscy skaczą na wysokim poziomie
Richard Freitag: to co zrobił Kamil rok temu było cudowne
MŚ weteranów w Szczyrku: najstarsi skoczkowie świata. "Póki odepchnę się od belki..."
Simon Ammann: nadal mogę się poprawiać, dlatego skaczę

podobne informacje

Puchar Świata w skokach narciarskich: Andreas Wellinger, Peter Prevc, Gregor Schlierenzauer nie wystąpią w Zakopanem

PŚ w Wiśle: trener Norwegów ogłosił kadrę

Letnie GP: zawody w Wiśle pod znakiem powrotów

Eksperci FIS: Stoch w TOP3 faworytów TCS