tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Klasyfikacja Złotego Buta. Mbappe dogonił Piątka

Krzysztofowi Piątkowi nie udało się strzelić gola w sobotnim meczu Serie A. Jego Genoa zremisowała na wyjeździe z Juventusem 1:1. Tym samym polski napastnik stracił przewagę w klasyfikacji Złotego Buta.
Krzysztof Piątek (fot. Getty)

Piątek dostał prezent od Ronaldo. "Dziękuję ci królu"

Piątek od początku sezonu imponuje skutecznością. Na listę strzelców wpisywał się w każdym z ośmiu pierwszych spotkań ligi włoskiej i na koncie miał w sumie dziewięć goli. Licznik zatrzymał się w sobotę. Polak wypracował kilka okazji, ale ostatecznie nie zdołał pokonać Wojciecha Szczęsnego.

Kolejne trafienie zanotował natomiast Kylian Mbappe, który strzelił gola w wygranym przez PSG meczu z SC Amiens (5:0). Tym samym Francuz dogonił Polaka w klasyfikacji Złotego Buta. Obaj po przemnożeniu liczby bramek przez współczynnik (2 w przypadku najmocniejszych lig) mają na koncie osiemnaście punktów i o dwa wyprzedzają Cristhiana Stuaniego. Napastnik Girony dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców w starciu z Eidbar (2:3). Spory awans – na piątą pozycję – zanotował Luka Jović z Eintrachtu Frankfurt, który w meczu z Fortuną Duesseldorf strzelił aż pięć goli.

Uwzględniając wszystkie europejskie ligi – słabsze i te, które nie grają systemem jesień-wiosna – najlepszy jest Brazylijczyk Liliu z estońskiego Nomme Kalju, który strzelił 29 goli i ma tyle samo punktów. Na 27. miejscu sklasyfikowany jest Kamil Wilczek (10 goli, 15 punktów).

Klasyfikacja Złotego Buta dla pięciu najmocniejszych lig
Klasyfikacja Złotego Buta uwzględniająca wszystkie ligi (fot. Getty)
Dzień Piątka w czwartek. Genua oszalała na punkcie Polaka

podobne informacje

Piątek na celowniku. Transfer do giganta już zimą?

Hiszpanie z Ekstraklasy o Krzysztofie Piątku. "Przypomina Cristiano Ronaldo"

Odważny wywiad Piątka. "Chcę zmienić historię"

TOP 10: najdrożsi piłkarze sprzedani z Ekstraklasy