tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

El. ME 2020: Polacy osłabieni z Kosowem i Izraelem. Paweł Genda złamał nos

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych będzie osłabiona w przyszłotygodniowych meczach eliminacji mistrzostw Europy 2020 z Kosowem i Izraelem. W składzie biało-czerwonych zabraknie lewego rozgrywającego Pawła Gendy. 24-latkowi na jednym z klubowych treningów złamano nos.
Paweł Genda w akcji w meczu z Bahrajnem (fot. ZPRP)

Rewolucja w piłce ręcznej. Od 2021 roku na MŚ zagrają 32 drużyny

Genda urazu doznał w piątek, tuż przed wyjazdem na ligowy mecz 2. Bundesligi. Jego VfL Luebeck-Schwartau grał w sobotę z TSV Bayer Dormagen. Dwa dni później rozgrywający miał zameldować się na zgrupowaniu reprezentacji w Ostrowcu Świętokrzyskim. W związku z kontuzją, dostał wolne.

(fot. VfL Luebeck-Schwartau) To nic poważnego, zwykłe złamanie nosa, ale kość potrzebuje czasu, by się zrosnąć. Każde przypadkowe uderzenie może skończyć się poważniejszym złamaniem – wyjaśnia.

24-latek żałuje, że nie pomoże kadrze w nadchodzących meczach. Żałować mogą też trenerzy, bo na starcie sezonie Genda prezentował niezłą formę: w dziewięciu meczach Luebeck rzucił 39 goli, był w dziesiątce najlepszych strzelców ligi jeśli chodzi o trafienia z dystansu. Grał też na środku obrony.

Pod jego nieobecność trenerom Piotrowi Przybeckiemu i Pawłowi Nochowi pozostanie do dyspozycji trzech lewych rozgrywających: Antoni Łangowski, Paweł Krupa i Piotr Chrapkowski. Dwaj pierwsi trenują z kadrą od piątku, ale drugiego z nich trenerzy widzą na lewym skrzydle. Chrapkowski z kolei dołączy do zespołu dopiero w poniedziałek. Dotychczas grywał głównie w defensywie, ale teraz powinien być podstawowym graczem również w ataku.

Genda za kadencji Przybecki jest regularnie powoływany do reprezentacji. Zazwyczaj był zmiennikiem Tomasza Gębali, którego w meczach z Kosowem i Izraelem zabraknie przez kontuzję kolana.

Polacy od piątku przygotowują się do nadchodzących spotkań w Szczyrku. W środę podejmą w Ostrowcu Świętokrzyskim Kosowo, a cztery dni później zagrają w Tel Awiwie z Izraelem. Oba mecze w TVP Sport, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji.

Czytaj więcej:
Gdzie podziało się 2,6 mln złotych? Reprezentantki Polski piszą do ministra
EHF nie odpuszcza VIVE i Wiśle. Czwarta kara finansowa dla polskich klubów
Barcelona, zespół Kamila Syprzaka, po raz czwarty klubowym mistrzem świata

Karol Bielecki, medalista MŚ: długo myślałem, co będę robił po karierze [WYWIAD]

podobne informacje

Sala tortur, burza i król. Co łączy świeczki i MŚ 2009 w Chorwacji?

Minister obrony narodowej. Jak Szmal zatrzymał Rosjan i... pił alkohol

Koszmarny lot po... medal. Krzyki Wenty i modlitwy Tłuczyńskiego. Tak zaczęły się MŚ w 2009 roku

Media: Kamil Syprzak w Montpellier HB. Potwierdzenie pod koniec stycznia