tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Piątkowska musi rozwiązać tajemnicę. "Nauka dopiero w ringu"

10 listopada na gali Knockout Boxing Night #5 w Gliwicach do drugiej obrony tytułu mistrzyni świata WBC wagi super półśredniej przystąpi Ewa Piątkowska (11-1, 4 KO). Przeciwniczką "Tygrysicy" będzie Ornella Domini (13-1, 3 KO) ze Szwajcarii. Polka zdaje sobie sprawę, że będzie to jedno z największych wyzwań w jej zawodowej karierze. Transmisja gali z walką wieczoru Szpilka vs Wach w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i w naszej aplikacji mobilnej.
Piątkowska [L] w starciu z Lindberg [P] (fot. PAP)

MICHALCZEWSKI WRACA DO BOKSU. W NOWEJ ROLI

To będzie na pewno wymagająca rywalka. Dodatkowy mamy mały problem, ponieważ praktycznie nie ma dostępnych materiałów wideo z jej najnowszych występów. Oglądałam walki Domini sprzed kilku lat, ale też niewiele można z nich wyciągnąć. Trzeba będzie uczyć jej się dopiero w ringu. To na pewno spora przeszkoda, bo na poziomie mistrzowskim zdarza się bardzo rzadko – mówi posiadaczka prestiżowego pasa federacji World Boxing Council.

Domini na dzisiaj jest dla mnie tajemnicą. Spodziewam się, że będzie silna w ringu. Mamy zbliżone warunki fizyczne, ale Szwajcarka wygląda na zawodniczkę, która dysponuje dużą siłą. W przygotowaniach skupiamy się głównie na mnie. Zamierzam rozpracowywać ją runda po rundzie. Jeśli ja będę dobrze przygotowana i wykonam plan, to wszystko powinno być w porządku – mówi Piątkowska.

Pięściarka grupy KnockOut Promotions ostatni pojedynek stoczyła w maju. Wtedy wygrała na punkty z doświadczoną Szwedką Marią Lindberg.

Wtedy wracałam do boksu po dłuższej przerwie. Na szczęście tym razem tak długiego rozbratu z boksem nie miałam, więc spodziewam się, że forma będzie lepsza. Pracujemy nad tym ciężko z trenerem Andrzejem Liczikiem każdego dnia. Trener mi nie odpuszcza, ale to dobrze. Forma rośnie, ja nie mam żadnych kontuzji i nie mogę się doczekać walki – podsumowuje.

Główną atrakcją gali w Gliwicach będzie pojedynek na szczycie polskiej wagi ciężkiej pomiędzy Mariuszem Wachem i Arturem Szpilką. Podczas Knockout Boxing Night #5 wystąpią także m.in. zaliczany do światowej czołówki wagi średniej Maciej Sulęcki, Paweł Stępień, Marek Matyja czy Przemysław Zyśk.

Więcej o zawodowym boksie w piątek (26 października) od 17:15 w magazynie pięściarskim Ring TVP Sport – transmisja w TVP Sport i w internecie.

Narodowa Gala Boksu: Ewa Piątkowska vs. Maria Lindberg
Artur Szpilka o swoich "dzieciach": rozumiemy się bez słów
KnockOut Boxing Night 5, Szpilka – Wach w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji

podobne informacje

Walka Manny Pacquiao – Adrien Broner. Czterdziestolatek w formie. "Rywal walczył jak ciepła klucha"

Szpilka – Wach: polska walka roku 10 listopada w TVP [transmisja]

Szpilka vs Wach. "Jesteśmy kibicom winni taką walkę"

Gorąco przed walką Szpilka vs Wach. Mocna obsada magazynu Ring TVP Sport