tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Szpilka vs Wach. "Jesteśmy kibicom winni taką walkę"

Gośćmi Piotra Jagiełły i Sebastiana Szczęsnego w magazynie "Ring TVP Sport" byli Andrzej Gmitruk, Ewa Piątkowska i Andrzej Wasilewski. Eksperci ocenili postawę Mateusza Masternaka w niedawnej walce z Yunierem Dorticosem oraz rozmawiali o nadchodzących starciach, m.in. pomiędzy Arturem Szpilką a Mariuszem Wachem. Transmisja gali w Gliwicach w Telewizji Polskiej.
ARTUR SZPILKA I MARIUSZ WACH (FOT. PAP)

Ciekawy Wałujew, tortury i więzienie. O prawo walki z Joshuą, transmisja w TVP Sport

O porażce Mateusza Masternaka

Andrzej Gmitruk: szkoda tej walki. W dyspozycji, w jakiej był Dorticos, doskonały zresztą zawodnik, można było wygrać. Mateusz był bardzo dobrze przygotowany. Zabrakło bardziej agresywnego wykończenia, trzeba było bardziej zaryzykować. Najważniejsze jednak, że dzięki swojej postawie dalej będzie w grze.
Ewa Piątkowska: "Master" pokazał się lepiej, niż wielu się spodziewało. Natomiast stało się to, co zdarzało się w wielu jego walkach o wysoką stawkę. Walczył bardzo dobrze, postawił się, ale zabrakło najważniejszego – zwycięstwa. U Mateusza wszystkie elementy pięściarskie są na wysokim poziomie, ale brakuje elementu wybitnego. Na przykład wielkiej siły lub szybkości.
Andrzej Wasilewski: byłem w grupie ekspertów, którzy spodziewali się, że Dorticos będzie miał łatwiejszą przeprawę z Mateuszem. Walka była bardzo emocjonująca. Zabrakło tylko kropki nad "i". Strasznie mi żal, bo naprawdę niewiele zabrakło.

O walce Pulew – Fury

Andrzej Gmitruk: to będzie bardzo ciekawa walka. Hughie Fury potrafi boksować w defensywie, ma własny styl i pomysł na walkę. Natomiast Pulew, po dotychczasowych występach, stał się doświadczoną "Kobrą", poza tym boksuje u siebie. Pamiętam go ze sparingów z Mateuszem Masternakiem i wyglądało to różnie. Jednego dnia był doskonały, następnego po prostu słaby. Teraz jednak będzie faworytem.

O walce Szpilka – Wach

Andrzej Gmitruk: Artur pracuje bardzo solidnie. Jego sparingpartner Aleksander Ustinow miał problemy z oddychaniem, bo przyjął od Artura bardzo dużo mocnych ciosów na tułów. Patrzę z optymizmem na walkę 10 listopada.
Andrzej Wasilewski: wszyscy tej walki chcieli, ale było trudno ją zorganizować ze względu na koszty. Obaj zawodnicy bardzo się cenią. Ta rywalizacja jest bardzo pożądana na polskim rynku i jesteśmy to winni kibicom, by taka walka miała miejsce przynajmniej raz w roku.

O walce Piątkowska – Domini

Ewa Piątkowska: przygotowania u trenera Andrzeja Liczika są bardzo ciężkie, ale zobaczyłam, że to się sprawdza. Domini to rywalka trudna do rozszyfrowania, skupiam się bardziej na sobie. Jest młoda, dobrze przygotowana, więc spodziewam się trudnej walki, podobnie jak z Lindberg na Stadionie Narodowym.

Szplika pod wrażeniem sparingpartnera. "Jak mnie trafił, to świat zawirował"
Trudne sparingi Szpilki. "Zbyt często staje w miejscu po ataku"
Pięściarka i... malarka. Nietypowe hobby rywalki Piątkowskiej
Wycieńczony Głowacki: nie oszczędzają mnie, trzeba zasuwać

podobne informacje

Specjalne wydanie "Ringu TVP Sport" poświęcone Andrzejowi Gmitrukowi w środę

Mariusz Wach: w ringu będzie wojna!

Gorąco przed walką Szpilka vs Wach. Mocna obsada magazynu Ring TVP Sport

Nokautujące pytania w magazynie Ring! Wielkie dni polskiego boksu