Mike McKenna
Jon Cooper
Guy Boucher

NHL: hokeiści Tampa Bay Lightning przegrali z Ottawa Senators

Prowadzący w Konferencji Wschodniej zespół Tampa Bay Lightning przegrał na własnym lodowisku z Ottawa Senators 4:6. Drużyna Jona Coopera przerwała tym samym serię czterech spotkań bez porażki.
Tampa Bay Lightning (fot. Getty)

Niegościnni gospodarze. Pewny triumf Toronto Maple Leafs

Lightning, przed rozegranym w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu spotkaniem, mogli popisać się świetną serią. Zespół w szesnastu meczach sezonu doznał tylko czterech porażek, a cztery ostatnie spotkania rozstrzygał na swoją korzyść.

Na zwycięstwo liczyli też w starciu ze słabo spisującą się drużyną Ottawa Senators. Goście mecz rozpoczęli jednak od mocnego uderzenia. Już w piątej minucie wynik otworzył Matt Duchene, a kilka chwil później było już 2:0 po trafieniu Bobby'ego Ryana, który wykorzystał błąd bramkarza. Gospodarze odpowiedzieli za sprawą Mathieu Josepha.

Tampa Bay za odrabianie strat wzięła się w drugiej tercji i zrobiła to z nawiązką. Po 39 sekundach doprowadziła do wyrównania, wykorzystując grę w przewadze. Gole Braydona Coburna i Josepha dały natomiast prowadzenie 4:2.

Senators nie zamierzali jednak składać broni. Na listę strzelców kolejno wpisali się Brady Tkachuk, Colin White (podczas gry w przewadze) oraz Ryan Dzingel. Liderzy Konferencji Wschodniej w końcówce musieli więc gonić wynik. Na kilka ostatnich akcji wycofali bramkarza, ale nie zdołali odwrócić losów meczu. Wynik na 6:4 golem w przewadze ustalił Mark Stone.