Nitto ATP World Tour Finals, Group Lleyton Hewitt 2018
Round Robin, 1/4 finału
Centre Court
Pojemność: 17500

ATP Finals: pogrom na korcie. Anderson pewnie zmierza do półfinału

Kevin Anderson nie zwalnia tempa. Rozstawiony z numerem czwartym w turnieju ATP Finals tenisista z RPA wygrał swój drugi mecz grupowy. Anderson (ATP, 6) zmiótł z kortu Japończyka Kei Nishikoriego (ATP, 9) 6:0, 6:1.
Kevin Anderson (fot. Getty)

ATP Finals: Djoković pewnie pokonał Isnera

Imponujące zwycięstwo Andersona jest tym bardziej zaskakujące, iż Nishikori w poprzednim meczu grupy B (zwanej grupą "Lleytona Hewitta") pokonał faworyzowanego Szwajcara Rogera Federera (ATP, 3).

Tym razem Japończyk nie miał jednak nic do powiedzenia na korcie. W pierwszym secie tylko w dwóch gemach grał z zawodnikiem z RPA na przewagi, ale nie udało mu się wygrać ani jednego. W drugim secie było tylko trochę lepiej. Nishikori zdołał ugrać jednego gema.

Anderson ma już dwa zwycięstwa na koncie i zmierza pewnie do półfinału ATP Finals. W pierwszym meczu pokonał w dwóch setach Austriaka Dominica Thiema (ATP, 8), który we wtorek wieczorem zmierzy się z Federerem.

Zawody w Londynie to kończący sezon turniej masters tenisistów z pulą nagród 8,5 mln dolarów. Finały singla i debla zaplanowano na 18 listopada.

Nishikori zastąpił w imprezie kontuzjowanego Argentyńczyka Juana Martina del Potro. Poza del Potro, ze światowej czołówki brakuje w Londynie także Rafaela Nadala. Hiszpan argumentował absencję zabiegiem artroskopii prawej kostki.