James Reimer
David Hakstol
Bob Boughner

NHL: Philadelphia Flyers – Florida Panthers 1:2. Świetna seria Panter

Po słabszym początku sezonu, hokeiści Florida Panthers weszli na zwycięską ścieżkę. Ich wyjazdowa wygrana z Philadelphia Flyers (2:1) była piątym zwycięstwem z rzędu.
NHL: Philadelphia Flyers – Florida Panthers [skrót]
Hokeiści Florida Panthers (fot. Getty Images)

Do spotkania oba zespoły przystępowały po serii zwycięstw – Pantery z czterema, a Flyers z trzema. Trudno było wskazać faworyta.

Każda z tercji miała zupełnie inny przebieg. Pierwsza to głównie gra defensywna. W drugiej bardzo dobrze zagrali goście, którzy do świetnej postawy w obronie, dołożyli dwie bramki. W 9. minucie tej części szczęśliwie trafił Aaron Ekblad, a na dwie i pół minuty przed końcem prowadzenie podwyższył Jewgienij Dadonow.

Od początku ostatniej odsłony do ataku rzucili się gospodarze i szybko zdobyli kontaktową bramkę – już w czwartej minucie trafił Jakub Voracek. To jednak był koniec strzelania tego wieczora. Ekipa z Filadelfii miała swoje szanse, ale znakomicie w bramce spisywał się Roberto Luongo, który został bohaterem Panter.