Edward Pasquale
Mike Sullivan
Jon Cooper

Liga NHL: Brayden Point zdobył trzy bramki w 91 sekund

Brayden Point zdobył trzy bramki w odstępie 91 sekund w czwartkowym meczu hokejowej ligi NHL. To w dużej mierze dzięki niemu ekipa Tampa Bay Lightning pokonała na wyjeździe Pittsburgh Penguins 4:3 i utrzymała prowadzenie w tabeli Konferencji Wschodniej.
Brayden Point (fot. Getty)

NHL: zabójcze trzynaście sekund Rekinów

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy dzięki golom Szweda Patrca Hornqvista oraz Phila Kessela prowadzili 2:0.

Przełomowa okazała się ostatnia minuta pierwszej tercji, w trakcie której trzech zawodników Pingwinów trafiło na ławkę. Grę w przewadze Lightning wykorzystali bezlitośnie za sprawą Pointa. 22-latek kontaktową bramkę zdobył na 2,7 s przed końcem pierwszej części gry, a dwie kolejne w 41. i 88. sekundzie drugiej tercji.

91 sekund to szósty najszybciej uzyskany hat-trick w historii NHL, a drugi od sezonu 1967/68. Niedościgniony pozostaje Bill Mosienko, który w 1952 roku na zdobycie trzech goli potrzebował zaledwie 21 sekund.

– To naprawdę fajna sprawa. Dostawałem świetne podania i pozostawało mi je tylko wykorzystać. Graliśmy bardzo dobrze, a rywalom w osłabieniu było trudno się bronić – powiedział bohater wieczoru.

Jeszcze w drugiej tercji wyrównał Hornqvist, a następnie na 4:3 dla Błyskawic trafił Yanni Gourde. W ostatniej odsłonie kibice goli nie oglądali.

W tabeli Lightning o punkt wyprzedzają Toronto Maple Leafs. Penguins, którzy grają bez kontuzjowanego Sidneya Crosby'ego, zamykają zestawienie. Na Zachodzie najlepszy jest zespół Nashville Predators.

NHL: Philadelphia Flyers – Florida Panthers [skrót]
Hokej, NHL: Toronto Maple Leafs – New Jersey Devils [skrót]
Hokej, NHL: Tampa Bay Lighthings - Ottawa Senators [skrót]