tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PŚ szpadzistów: dwóch Polaków w "32" w Bernie, drużyna 22.

Damian Michalak (Piast Gliwice) był 31., Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków) uplasował się tuż za nim, a polska drużyna zajęła 22. miejsce w zawodach Pucharu Świata szpadzistów w Bernie.
Radosław Zawrotniak (Fot. Getty)

MEDALISTKA MŚ I ME W SZERMIERCE: POKONAŁAM NOWOTWÓR, WIĘC NIE MOGĘ BAĆ SIĘ RYWALEK

19-letni Michalak w 1/32 finału pokonał brązowego medalistę tegorocznych mistrzostw Europy Niemca Richarda Schmidta 15:13, a w kolejnej rundzie przegrał 14:15 z Włochem Federico Vismarą, który później stanął na najniższym stopniu podium.

Z kolei Zawrotniak rozpoczął udział w turnieju głównym, z udziałem 64 zawodników, od zwycięstwa nad szóstym w światowym rankingu reprezentantem gospodarzy Maxem Heinzerem 15:12. W walce o awans do najlepszej "16" uległ jednak Rosjaninowi Siergiejowi Chodosowi 8:10.

Maciej Bielec (KS Szpada Wrocław) w 1/32 finału przegrał 8:12 z doświadczonym Holenderem Basem Verwijlenem, który następnie dotarł do decydującego pojedynku, i został sklasyfikowany na 57. miejscu. Z kolei Mateusz Antkiewicz (AZS AWF Katowice) po porażce z Koreańczykiem Youngjunem Kweonem 13:14 uplasował się na 59. pozycji.

W finale Japończyk Kazuyasu Minobe pokonał Verwijlena, dzięki wylosowaniu priorytetu w dodatkowej minucie. Przy remisie 9:9, w dogrywce to Holender musiał wykonać akcję punktową, ale mu się to nie udało i przegrał.

W rywalizacji drużynowej Polacy, w składzie: Zawrotniak, Bielec, Antkiewicz i Karol Kostka (KS Cracovia 1906), w 1/16 finału przegrali z Japończykami 17:35 i zajęli 22. miejsce, odpowiadające ich pozycji w światowym rankingu.

Triumfowali Rosjanie, którzy w finale pokonali Włochów 31:27.

podobne informacje

Puchar Świata szpadzistek: Polki najlepsze w Barcelonie

Puchar Świata w szermierce: Aleksandra Zamachowska z pierwszym podium w karierze

"O Szablę Wołodyjowskiego": Jakub Ociński i Jakub Jaskot w turnieju głównym

PŚ szpadzistek: Ewa Nelip-Trzebińska blisko podium w Dausze