tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

ME 2018 piłkarek ręcznych. Polki w drodze do Nantes. Ważą się losy występu Joanny Drabik

W środę tuż przed godz. 17 polskie piłkarki ręczne ruszyły w podróż do francuskiego Nantes, gdzie od piątku będą rywalizować podczas mistrzostw Europy. Kadra na miejscu zamelduje się przed północą. Pod znakiem zapytania w pierwszym meczu przeciwko Serbkom pozostaje występ Joanny Drabik. Transmisja meczu Polska – Serbia w TVP2, TVP Sport, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.
Joanna Drabik w akcji (fot. Getty)

Wszystkie mecze ME kobiet TYLKO w TVP Sport, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji. Zobacz plan transmisji!

25-letnia obrotowa, numer jeden na kole reprezentacji, przez uraz stopy odpoczywała w pierwszych dniach zgrupowania w Warszawie, a następnie w trakcie turnieju towarzyskiego w Alicante. Tam nie wystąpiła w żadnym z trzech meczów Polek – z Hiszpankami (16:23), Brazylijkami (32:26) i Niemkami (28:29).

Drabik skarżyła się na mocny ból. Przeprowadzone w minionym tygodniu badania nie wykazały poważniejszego problemu, dlatego obrotowa została poddana serii zabiegów rehabilitacyjnych. Diagnostykę powtórzono w poniedziałek. Po niej kołowa dostała zielone światło na udział w mistrzostwach.

(fot. PAP/Bartłomiej Zborowski) To czy wystąpi w premierowym meczu z Serbkami nie jest jednak pewne. Trener Leszek Krowicki do Francji zabrał 18 zawodniczek. W czwartkowy wieczór, podczas spotkania technicznego z przedstawicielami Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej, przekaże listę 16 szczypiornistek, które dzień później zagrają z Serbkami.

Decyzja o występie Drabik zapadnie więc w czwartek, ale tuż przed wspomnianym spotkaniem. Na godz. 17:00 Polki zaplanowany mają pierwszy trening w Nantes. To po nim Krowicki – po konsultacji z zawodniczką i fizjoterapeutami – zadecyduje o występie 25-latki.

Wśród osiemnastki, która o godz. 16:45 wyleciała do Amsterdamu (tam kadra ma przesiadkę na lot do Nantes), są oprócz Drabik dwie obrotowe: Sylwia Matuszczyk i Joanna Szarawaga. Żadna z nich nie ma jednak takiego doświadczenia jak kołowa Siofok KC – w 66 meczach rzuciła dla kadry 112 goli.

Tuż przed wylotem Polki odbyły otwarty dla mediów trening w Warszawie. W czwartkowe przedpołudnie wezmą z kolei udział w oficjalnej sesji zdjęciowej przed mistrzostwami.

Piątkowy mecz Polek z Serbkami będzie pierwszym spotkaniem grupy A. Początek starcia o godz. 18:00. Transmisja w TVP Sport, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji od godz. 17:25, a od godz. 17:45 również w TVP2.

Stachowska: na mistrzostwach nie ma miejsca na porażki [WYWIAD]

Czytaj więcej:
ME kobiet: Gwiazda serbskiej kadry: mecz z Polkami będzie kluczowy
ME kobiet: wielkie wzmocnienie Dunek. "Cudowne" ozdrowienie rozgrywającej
Sabina Włodek: ta reprezentacja pokazała, że stać ja na wiele [WIDEO]

Mistrzostwa Europy 2018 kobiet w piłce ręcznej w Telewizji Polskiej! [WIDEO]
Leszek Krowicki: mistrzostwa Europy pokażą, w którym miejscu jesteśmy
"Szczypiornistki" (odc. 1) – "Z orzełkiem na piersi"
"Szczypiornistki" (odc. 2) – "Drużyna"
"Szczypiornistki" (odc. 3) – "Rywal: Serbia"
Sabina Włodek: ta reprezentacja pokazała, że stać ją na wiele
Ewa Urtnowska: zawaliłyśmy tę końcówkę, ale ta lekcja była nam potrzebna

podobne informacje

Suchar, łzy i protest żółtych kamizelek. Podsumowujemy ME 2018 piłkarek ręcznych

ME 2018 piłkarek ręcznych. "Messi żeńskiej piłki ręcznej" z tytułem MVP mistrzostw we Francji

ME 2018 piłkarek ręcznych. Do trzech razy sztuka! Francuzki mistrzyniami Europy

ME 2018 piłkarek ręcznych. Cztery medale w trzy lata. Holenderki trzecią drużyną ME