tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Najlepszy zawodnik bez Złotej Piłki? Oto wasz zwycięzca! [wyniki]

Po zwycięstwie Luki Modricia w plebiscycie Złotej Piłki 2018 zapytaliśmy użytkowników SPORT.TVP.PL o to, który piłkarz, ich zdaniem, najbardziej zasługiwał na tę nagrodę w przeszłości, a jednak nigdy jej nie dostał. W głosowaniu zwyciężył – z wyraźną przewagą – Hiszpan Andres Iniesta.
Thierry Henry (L) i Andres Iniesta zajęli dwa pierwsze miejsca w naszej zabawie (fot. Getty)

#bramkarz100lecia – wybierz najlepszego w historii

Iniesta to przez lata etatowy członek wszelkich jedenastek roku FIFA i UEFA. Znajdował się w nich nawet wtedy, gdy miał za sobą nie za specjalne 12 miesięcy. Złotej Piłki nigdy jednak nie zdobył. Najbliżej był w 2010 roku. Zajął wtedy drugie miejsce. Dostał ok. 17,4 procent głosów, a pierwszy Leo Messi – 22,7 proc. Dwa lata później był trzeci, za Messim i Cristiano Ronaldo.

W zabawie na naszej stronie słynny pomocnik Barcelony zwyciężył i zgarnął blisko jedną trzecią głosów, a dokładnie – 29,7 procent. Drugie miejsce zajął Thierry Henry (22,6 procent). Legenda Arsenalu i reprezentacji Francji najbliżej wygrania Złotej Piłki była w 2003 roku. Lepszy okazał się jednak wtedy Pavel Nedved.

Numer trzy w plebiscycie internautów należy do Gianluigiego Buffona. Wybitny i utytułowany bramkarz nie ma CV dwóch upragnionych trofeów: Złotej Piłki właśnie i triumfu w Lidze Mistrzów. Mimo 40 lat na karku, gra jednak regularnie w Paris Saint-Germain i wierzy, że w tej drugiej kwestii uda mu się jeszcze coś zmienić. Na Buffona postawiłoa 14,5 proc. głosujących.

Kolejne miejsca zajęli Xavi Hernandez, Wesley Sneijder, Paolo Maldini i Franck Ribery. 6,6 procent głosujących uznało, że lista nominowanych jest niekompletna i w przeszłości ktoś inny jeszcze bardziej zasłużył na przynajmniej jeden triumf w plebiscycie "France Football".

(fot. Sport.tvp.pl)

podobne informacje

Ada Hegerberg – Lwica z Norwegii. Nierówna walka najlepszej na świecie

Lionel Messi wyprzedzi kolejne legendy? Nowe rekordy na horyzoncie

Najlepszy piłkarz 2018 roku na świecie według dziennikarzy TVP Sport

Przekręt w Złotej Piłce. Głosowało afrykańskie widmo...