tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Amerykańscy dziennikarze wskazali najlepszego pięściarza 2018 roku

Ceniony amerykański tygodnik Sports Illustrated wybrał najlepszego pięściarza 2018 roku. Plebiscyt wygrał absolutny mistrza świata kategorii junior ciężkiej, Ołeksandr Usyk. Ukrainiec w tym roku wygrał trzy pojedynki na szczycie tej dywizji wagowej.
Ołeksandr Usyk - absolutny msitrz świata wagi junior ciężkiej (fot. Getty)

WYBIERZ NOKAUT ROKU!

Obecny nakład Sports Illustrated przekracza 3 miliony egzemplarzy. Na szczycie bokserskiej listy znalazł się Usyk, który ma za sobą znakomity rok, w którym potwierdził dominację w wadze junior ciężkiej (limit 90,7 kg). W styczniu wybrał się na Łotwę, gdzie w półfinale turnieju World Boxing Super Series wypunktował Mairisa Briedisa.

W wielkim finale nie dał żadnych szans Muratowi Gassijewowi. Ponownie obrał kierunek wyjazdowy, bijąc gwiazdę rosyjskiego boksu w Moskwie. Wtedy stał się również absolutnym czempionem, zgarniając łącznie aż cztery mistrzowskie pasy (IBF, WBA, WBC, WBO).

Rok zwieńczył starciem w Manchesterze. Na jego drodze stanął mający świetną passę Tony Bellew. Po drodze miał pewne problemy, ale ostatecznie efektownie znokautował "Bombera" w ósmym starciu.

31-latek ma za sobą również udaną karierę amatorską, stając na najwyższym stopniu olimpijskiego podium w Londynie. "Kot" nie zamierza osiadać na laurach i prawdopodobnie w przyszłym roku zadebiutuje w najcięższej dywizji wagowej. W Wielkiej Brytanii trwają już spekulacje dotyczące ewentualnej potyczki pod koniec następnego roku z Anthonym Joshuą.

To był dla mnie bardzo ciężki rok. Mnóstwo treningów, akcji, w dodatku toczyłem ciężkie walki i zmagałem się z kontuzjami. Wariactwo, ale było warto! Efekty były więcej niż satysfakcjonujące. W dalszym ciągu pozostaję prostym chłopakiem z sąsiedztwa – skomentował.

Ciężki nokaut! Wielkie zwycięstwo Tomasza Sarary [WIDEO]

podobne informacje

Niespodziewany zwrot akcji. Nowy rywal dla Joshuy?

Joshua znokautowany przez... kibiców. "Ona jest niesamowita!"

Kulisy największej niespodzianki w dziejach sportu. Inspiracją śmierć matki

Draka, "atak" kurczakiem i gigantyczny zakład. "Gamoń tego pożałuje"