Kosmiczny rzut. Argentyńczyk jak Doncić [wideo]

Koszykarska Euroliga potrafi zachwycić kibiców. Przekonali się o tym fani zgromadzeni w czwartek w Madrycie podczas meczu Realu z Barceloną. Przepięknym rzutem w ostatnich sekundach drugiej kwarty popisał się Facundo Campazzo... Ostatecznie gospodarze, między innymi dzięki Argentyńczykowi, wygrali 92:65 (22:17, 31:13, 16:20, 23:15).
Facundo Campazzo, zespół Realu Madryt i Luka Doncić (fot. Getty Images)

ME koszykarek: reprezentacje gospodarzy bez szczęścia w losowaniach

Argentyńczyk przejął piłkę pod tablicą Realu i oddał rzut na krótko przed tym, jak w hali rozbrzmiała syrena. Jak się okazało, rozgrywający trafił z jednego końca parkietu na drugi. Dzięki temu Królewscy zwiększyli przewagę nad Barceloną przed przerwą – po dwóch kwartach prowadzili 53:30.

Trafienie Campazzo obudziło w pamięci kibiców Euroligi niemal identyczny rzut Luki Doncicia sprzed roku. Wówczas obecny zawodnik Dallas Mavericks reprezentował barwy Realu, z którym mierzył się w fazie grupowej Euroligi z Barceloną. Słoweniec trafił spod kosza Królewskich równo z syreną, ale dokonał tego pod koniec trzeciej kwarty spotkania (po jego trafieniu było 65:52, ostatecznie zawodnicy z Madrytu wygrali 87:75). Oto rzut byłego koszykarza Królewskich: