tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mecze we Francji znów przełożone przez zamieszki i zamachy

We Francji zdecydowano o przełożeniu kolejnych meczów 18. kolejki Ligue 1. Łącznie w pierwotnym terminie nie odbędzie się siedem z planowanych spotkań, ale w przypadku dwóch ogłoszono już nowe daty.
Angel Di Maria (L) i Neymar (fot. Getty)

PSG poszło na wojnę. "To szerzenie dezinformacji"

Zmianie uległy terminy meczów: Dijon – Paris Saint-Germain, Guingamp – Rennes, Olympique Marsylia – Girondins Bordeaux, Amiens – Angers, Nantes – Montpellier, Nice – Saint-Etienne oraz Caen – Toulouse.

W przypadku dwóch ostatnich spotkań podano nowe terminy. Piłkarze Nice mają zagrać z Saint-Etienne już w niedzielę 16 grudnia (czyli przesunięcie o dwa dni), a spotkanie Caen – Toulouse odbędzie się we wtorek 18 grudnia.

We Francji od tygodni trwają protesty oddolnego ruchu "żółtych kamizelek", początkowo przeciwko podwyżkom akcyzy na paliwa i wzrastającym kosztom utrzymania.

Ponadto na sytuację wewnętrzną wpływa podniesienie przez rząd poziomu zagrożenia terrorystycznego w związku z atakiem w Strasburgu. We wtorek wieczorem w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego w centrum tego miasta mężczyzna otworzył ogień do ludzi.

W miniony weekend rozegrano tylko cztery mecze 17. kolejki ekstraklasy. Sześć spotkań przełożono na 15-16 stycznia.

podobne informacje

Ligue 1: Olympique Marsylia – AS Monaco 1:1. Hit ligi francuskiej na remis, Kamil Glik rozegrał cały mecz

Kolejne zwycięstwo PSG, epizod Rafała Kurzawy

Ligue1: Dijon FCO zwolnił trenera

Ligue 1: Thiago Silva okradziony... podczas meczu