tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

ME 2018 piłkarek ręcznych: czas na półfinały

Mistrzostwa Europy piłkarek ręcznych wchodzą w decydującą fazę. W piątek zostaną rozegrane dwa półfinały – Rosjanki zmierzą się z Rumunkami, zaś Francuzki z Holenderkami. Transmisja obu spotkań w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
(fot. PAP/EPA)

Polscy szczypiorniści przegrali z Niemcami w meczu towarzyskim w Rostocku

Zaledwie jednej bramki zabrakło zawodniczkom z Norwegii, by walczyć o awans do finału mistrzostw Europy. Rywalizację w grupie II aż trzy drużyny zakończyły bowiem z sześcioma punktami w dorobku, więc o awansie decydowała "mała tabela". Najlepszy różnicą trafień w meczach bezpośrednich mogły się pochwalić Rumunki i to one zmierzą się w półfinale z Rosjankami.

W tym meczu będą sobie jednak musiały radzić bez Cristiny Neagu, która dotychczas była kluczową postacią w zespole. W trakcie spotkania z Węgierkami zerwała jednak więzadła krzyżowe, co oznacza że przez około kilka miesięcy będzie musiała odpocząć od sportu. Choć do kontuzji doszło podczas starcia z rywalką, to jednak Szimonetta Planeta nie jest winną tego wypadku. – To dla Rumunek ogromna strata – przyznała zawodniczka.

W 1/2 finału zagrają również Holenderki, które rozbiły Niemki 27:21. Świetnie zaprezentowały się zwłaszcza w drugiej połowie i tym samym o awans do meczu o złoto powalczą z Francją.

Emocjonująca walka o półfinały ME. "Najciekawsze mistrzostwa od lat" Zawodniczki znad Sekwany awans wywalczyły awans z I grupy z drugiego miejsca. Gorsze okazały się tylko od Rosjanek, a na zakończenie walki w fazie grupowej rozbił Serbię aż 38:28.

O finał mistrzynie olimpijskie z Rio de Janeiro, Rosjanki, zawalczą z Rumunkami. Drugą parę tworzą złote medalistki mistrzostw świata, czyli Francuzki, które zagrają z wicemistrzyniami poprzednich ME, Holenderkami.

Półfinały:

Piątek, 14 grudnia

Szwecja – Norwegia (transmisja od 13:55 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej)
Rosja – Rumunia (transmisja od 17:15 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej)
Francja – Holandia (transmisja od 20:50 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej)

ME 2018 piłkarek ręcznych. TOP 5 akcji 14. dnia mistrzostw [WIDEO]

podobne informacje

ME 2018 piłkarek ręcznych. Znamy komplet półfinalistek