77 Łukasz Moneta 86'
  Ireneusz Mamrot
  Ben van Dael

Dolnośląski koszmar. Zagłębie zlało Jagiellonię

To była perfekcyjna pierwsza połowa w wykonaniu Zagłębia Lubin. Miedziowi już do przerwy prowadzili z Jagiellonią Białystok 3:0, a ostatecznie zwyciężyli 4:0 w 19. kolejce Lotto Ekstraklasy.
Karol Świderski i Damian Oko (z lewej, fot. PAP/Artur Reszko)

WISŁA CORAZ SZYBCIEJ WYLEWA. "BIAŁA GWIAZDA" TONIE W DŁUGACH

Zdecydowanie lepiej mecz rozpoczęli goście – co prawda pierwszej znakomitej okazji nie wykorzystał Patryk Tuszyński, ale kilka chwil później już się nie pomylił i w 7. minucie Zagłębie prowadziło 1:0.

Gol dodał Miedziowym skrzydeł i na przerwę schodzili prowadząc 3:0! Najpierw na 2:0 po znakomitym dośrodkowaniu Bartosza Kopacza podwyższył Damjan Bohar, a potem drugi raz na listę strzelców wpisał się Tuszyński.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. To Zagłębie nadal było w natarciu i w 49. minucie powinno być 4:0 – Sasa Balić zagrał do Bartłomieja Pawłowskiego, ale ten nieczysto trafił w piłkę i zmarnował stuprocentową okazję.

Pawłowski zrehabilitował się za pudło w końcówce spotkania, ustalając wynik meczu na 4:0. Piłkarze Jagiellonii mogą mówić o dolnośląskim koszmarze – w tym sezonie na swoim stadionie przegrali nie tylko z Zagłębiem, ale także ze Śląskiem Wrocław (0:4) i Miedzią Legnica (2:3).