0
3
3

Rehabilitacja za Liverpool. Piękny gol Milika dał zwycięstwo!

Arkadiusz Milik rozegrał całe spotkanie i w doliczonym czasie strzelił perfekcyjnego gola z rzutu wolnego w wyjazdowym starciu z Cagliari 1:0 (0:0). Tym samym, przynajmniej po części, zrehabilitował się za niewykorzystaną sytuację w meczu Ligi Mistrzów z Liverpoolem. Na Sardynii cały mecz rozegrał również Piotr Zieliński.
Piłkarze Napoli (fot. Getty Images)

Pewne zwycięstwo Sampdorii. Solidny występ Linettego

Jak grali Polacy

Arkadiusz Milik: W pierwszej połowie był często faulowany, ale i sam kilka razy ostro atakował rywali. Tuż przed przerwą nieskutecznie próbował wymusić rzut karny. W 50. minucie dostał podanie od Zielińskiego, ale nie trafił w bramkę. W 62. minucie groźnie strzelił z dystansu, a pięć minut później świetnie uderzył głową, ale trafił tylko w poprzeczkę. Doczekał się wreszcie w pierwszej minucie doliczonego czasu. Podszedł do rzutu wolnego na dwudziestym metrze od bramki i trafił idealne, przy słupku. Bramkarz Alessio Cragno był bez szans. Ocena SPORT.TVP.PL: 8/10

Piotr Zieliński: Zaczął mecz na lewej pomocy, a po godzinie – po wejściu Driesa Mertensa – przesunął się do środka pola. W pierwszej połowie był niewidoczny, zmiana pozycji mu pomogła, kilka razy dobrze podawał. Oddał też jeden, nieznacznie niecelny strzał prawą, słabszą nogą. Dużo pracował w defensywie, zaliczył kilka ważnych odbiorów.Ocena SPORT.TVP.PL: 6/10

Sytuacja w tabeli

Prowadzący Juventus również wygrał 1:0 w sobotę z Torino i nadal ma nad drugim Napoli osiem punktów przewagi. Z kolei trzeci Inter traci do zespołu Carlo Ancelottiego sześć "oczek". Milik ma w tym sezonie już osiem goli. W tabeli strzelców prowadzą Cristiano Ronaldo i Krzysztof Piątek – po 11 bramek.