tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kubica o powrocie do Formuły 1: cel jest jeden...

Robert Kubica w przyszłym roku powróci do występów w Formule 1 po ośmioletniej przerwie. Już niebawem będzie startował w zespole Williamsa. – Przede mną jedno z najtrudniejszych wyzwań w karierze – przyznał w rozmowie z Angeliką Sitek z TVP 3 Katowice.
Robert Kubica zdradził cel na nowy sezon Formuły 1. "To będzie trudniejsze niż powrót"
Robert Kubica (fot. Getty Images)

Kubica zdradził tajemnicę numeru na bolidzie

O powrocie do Formuły 1: – Nie będzie łatwo. Przede mną jedno z najtrudniejszych wyzwań. Do tego jednak dążyłem. Pewien okres się skończył – to był czas rehabilitacji, powrotu za kierownicę... Ostatnie sześć-siedem lat nie było łatwe, ale ciężka praca pozwoliła na powrót. Ustawienie bolidu w Grand Prix Australii będzie emocjonalnym momentem.

O bolidzie: – Postaramy się, by bolid na nowy sezon był lepszy, niż ten w poprzednim. Formuła 1 to sport zespołowy. Ostatni sezon nie był łatwy dla Williamsa. Zmieniły się regulaminy, zmieniają się konstrukcje. Może dojść do pewnych przetasowań, które pozwolą nam na powrót do rywalizacji, jednak nie ma co się czarować. Nagle nie staniemy się najlepszym zespołem.

O celach na przyszły sezon: – Jeśli chodzi o wyniki to nie mam konkretnego planu. Cel jest jeden, bardzo trudny - pozostanie w Formule 1. Konkurencja jest bardzo duża. Ściga się dwudziestu najlepszych kierowców na świecie. Z pewnością nie będzie mi łatwo.

podobne informacje

Formuła 1: kalendarz i obsada zespołów na sezon 2019

Robert Kubica w F1. Williams zaprezentował nowe barwy bolidu [WIDEO]

F1: Williams pokaże barwy nowego bolidu. Robert Kubica gościem prezentacji

Formuła 1. FIA przedstawiła ostateczną listę startową na sezon 2019