tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Bogusław Leśnodorski, były prezes Legii Warszawa, pomoże Wiśle Kraków

Bogusław Leśnodorski spróbuje pomóc Wiśle Kraków. O współpracy z doświadczonym prawnikiem, a w przeszłości prezesem i współwłaścicielem Legii Warszawa, poinformował na Twitterze członek zarządu Towarzystwa Sportowego Wisła, Rafał Wisłocki.
Bogusław Leśnodorski (fot. PAP/Leszek Szymański)

Pierwszy piłkarz rozwiązał kontrakt z Wisłą Kraków

"Jeśli potrzebujecie pomocy prawnej w tym trudnym momencie, to mogę spróbować Wam pomóc. Trochę doświadczenia (prywatnie) i w firmie mam" – napisał Leśnodorski na Twitterze 3 stycznia, a już dzień później współpraca stała się faktem. "Dobre intencje są, sensowni ludzie też, więc trzeba spróbować" – przyznał były prezes Legii.

Stan futbolu (odc. 6) – Leśnodorski, Szkolnikowski, Kowalczyk, Milewski Prawnik z 25-letnim doświadczeniem spróbuje wyciągnąć zasłużony klub z kłopotów finansowych i prawnych, w które wpadła przez fatalne zarządzanie dotychczasowego szefostwa (działającego z ramienia TS Wisła).

Wisła musi mieć poważnego pełnomocnika, z doświadczeniem na polskim rynku, który sprawnie wszystko odkręci, napisze dobrze wniosek odwoławczy. Na tę chwilę Wisła sama sobie nie poradzi – mówił w rozmowie z serwisem SportoweFakty.WP.pl.

Ten klub jest na dnie. To ostatni moment żeby odsunąć osoby, które szkodzą klubowi. Po degradacji do IV ligi wszystko wróci tam "normy". (...) Nie podchodzę do tego jako do sprawy biznesowej. Przecież Wisła nie ma pieniędzy, dlatego nie oczekuje wynagrodzenia. Żal mi klubu, chce mu pomóc. To nie jest trudny proces do przebrnięcia – zapewnił.współwłaściciel kancelarii LSW Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy.

W czwartek Komisja Licencyjna PZPN zawiesiła licencję Wisły na grę w Lotto Ekstraklasie. Kolejne posiedzenie zaplanowane jest na 10 stycznia. Do tego dnia PZPN dał klubowi czas na wyjaśnienia, transparentne przekazanie Komisji obecnej sytuacji właścicielskiej i finansowej oraz planów na naprawę. Z kolei TS Wisła na dziś zaplanowało konferencję prasową. Być może przedstawi na niej plan działania na najbliższą przyszłość.

(fot. Twitter.com/Wislocki_R)
(fot. twitter.com/BL_1916)
Okiem redakcji: czy Wisła Kraków wygrzebie się z problemów?

podobne informacje

Zbigniew Boniek skomentował zachowanie Pawła Bochniewicza. "No to będzie beka na kadrze"

Nieudany debiut Sławomira Peszki. "Nie tak to sobie wyobrażałem"

Górnik Zabrze – Wisła Kraków. "Nie ma teraz na to czasu"

Górnik Zabrze – Wisła Kraków 2:0. Mateusz Matras przyćmił Jakuba Błaszczykowskiego