tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Holandia czy Włochy – co wybierze Arjen Robben?

Arjen Robben po sezonie 2018/19 opuści Bayern Monachium. Dokąd się przeniesie? W grze są kluby holenderskie – PSV Eindhoven i Groningen – ale teraz dołączył do nich też Inter Mediolan. – Jestem dumny z zainteresowania takiego klubu – przyznał 34-letni skrzydłowy.
Arjen Robben (fot. Getty)

Dybala partnerem Polaka? "Juventus oczekuje co najmniej 100 milionów"

Już od kilku miesięcy wiadomo, że Robben nie przedłuży kontraktu z Bayernem i latem będzie dostępny za darmo. Obecnie przygotowuje się z drużyną w Doha do rundy wiosennej – ostatniej w barwach klubu, którego barwy reprezentuje od prawie 10 lat.

Od lewej: Mark van Bommel, Arjen Robben i John de Jong (fot. Getty) W międzyczasie trwają rozmowy z potencjalnymi, nowymi pracodawcami zawodnika. – Ostatnie kilka tygodni było bardzo intensywnych, zwłaszcza dla mojego ojca, który jest moim agentem – przyznał. Według "Bilda", w grze są obecnie trzy kluby: PSV Eindhoven, FC Groningen i Inter Mediolan.

Groningen to klub, w którym Robben się wychował i spędził w nim pierwsze lata kariery. Dwa kolejne sezony rozegrał w barwach PSV. W Doha spotkał się z przebywającym tam zespołem i jego trenerem, byłym przyjacielem z boiska – Markiem van Bommelem.

Teraz do gry wkroczył jeszcze Inter. Choć początkowo Robben twierdził, że planuje wrócić do ojczyzny ze względu na rodzinę, to może skusi go perspektywa gry w Serie A – ostatniej z czterech największych lig, w których jeszcze nie występował.

Robert Lewandowski: mamy ogromny potencjał. Wiemy jak naciskać na Borussię

podobne informacje

Robert Lewandowski: potrzebujemy klasowych piłkarzy

Szykuje się wielki powrót. Były klub chce Arjena Robbena

To pożegnalny sezon Robbena? "Jeśli nie nadejdzie idealna oferta..."

Arjen Robben potwierdził: to mój ostatni sezon w Bayernie Monachium