tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

ME w bobslejach i skeletonie: w Koenigssee wystartuje sześcioro Polaków

Sześcioro reprezentantów Polski weźmie udział w mistrzostwach Europy w bobslejach i skeletonie, które w weekend będzie gościła niemiecka miejscowość Koenigssee.
Reprezentanci Polski w bobslejach (fot. Getty Images)

Wystąpimy w bobslejowych dwójkach i czwórkach oraz w skeletonie kobiet. W konkurencji dwójek stawiamy przed zawodnikami zadanie, aby zajęli nie gorsze niż dwunaste miejsce. W czwórkach musimy ostudzić podobne nadzieje. Zawodnicy postarają się wejść do finału z udziałem dwudziestu najlepszych załóg – powiedział sekretarz generalny Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu Kamil Skwarczyński.

W Koenigssee w czempionacie Europy i zawodach Pucharu Świata zadebiutuje skeletonistka Marta Orłowska, której zabrakło punktów rankingowych, aby wystąpić w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu.

Pilotem bobslejowej dwójki w imprezie w Koenigssee, będącej także zawodami Pucharu Świata, jest Mateusz Luty, który pojedzie z Krzysztofem Tylkowskim.

W czwórkach partnerami Lutego będą Arnold Zdebiak, Jakub Zakrzewski i Paweł Sarnecki.

Rywalizacja o medale w skeletonie odbędzie się 11 stycznia, natomiast w bobslejowych dwójkach dzień później. Medaliści w czwórkach wyłonieni zostaną w niedzielę.