0
3
2

Kuriozalne karne i awans Monaco. Sensacyjna porażka PSG

Rzuty karne potrzebne były w meczu AS Monaco – Rennes do wyłonienia półfinalisty Pucharu Ligi Francuskiej. Co prawda Kamil Glik nie wykorzystał swojej jedenastki, ale to drużyna Polaka była górą w 1/4 finału. Decydujące trafienie zanotował... bramkarz Loic Badiashile. W innym spotkaniu PSG sensacyjnie przegrało z Guingamp 1:2 (0:0).
Kamil Glik (fot. Getty Images)

GLIK MA POWAŻNEGO RYWALA. MONACO SIĘGA PO STOPERA

W lidze Monaco nie idzie (przedostatnie miejsce w tabeli), ale chociaż w pucharach kibice Glika i spółki mają powody do zadowolenia. W Trzech Króli drużyna z księstwa wygrała w Pucharze Francji z Canet Roussillon, w środę poradziła sobie także w Pucharze Ligi Francuskiej.

Łatwo jednak nie było. Po 90 minutach był remis 1:1 i zgodnie z formułą rozgrywek zamiast dogrywki panowie przystąpili od razu do wykonywania rzutów karnych. Gospodarze mieli okazję zakończyć mecz w piątej serii jedenastek, ale swojej nie wykorzystał Glik.

Ostatecznie o losach potyczki zadecydowali bramkarze. W jedenastej serii karnego nie wykorzystał Tomas Koubek, za chwilę do piłki podszedł Badiashile, który zapewnił Monaco awans do półfinału.

Neymar (fot. PAP/EPA) Porażka PSG

Największą sensację w środę sprawili piłkarze Guingamp, którzy na wyjeździe pokonali naszpikowany gwiazdami PSG 2:1. Bramkę na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie gry z rzutu karnego zdobył Marcus Thuram. Wcześniej trafiali Neymar oraz Yeni Atito N'Gbakoto (także z 11 metrów). Paryżanie wygrali pięć ostatnich edycji tych rozgrywek. W 1/2 finału zagrają jeszcze drużyny Bordeaux oraz Strasbourg.

Liga Narodów, Polska – Portugalia 1:2: gol samobójczy Kamila Glika [wideo]