4:0
5'Kevin De Bruyne
30'Gabriel Jesus
34'Gabriel Jesus
37'Oleksandr Zinchenko
57'Gabriel Jesus
62'Phil Foden
65'Gabriel Jesus
70'Kyle Walker
83'Riyad Mahrez
3

Carabao Cup: Manchester City – Burton Albion FC 9:0. Pogrom w Manchesterze. Mistrzowska lekcja dla trzecioligowca

Manchester City rozbił Burton Albion FC 9:0 (4:0) w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Ligi Angielskiej. Mistrzowie Anglii wykonali tym samym milowy krok w kierunku awansu do finału rozgrywek. Aż cztery bramki zdobył Gabriel Jesus.
Gabriel Jesus odbiera gratulacje od kolegów z zespołu (fot. Getty Images)

Manchester United szykuje powrót Sir Aleksa Fergusona

Już od pierwszych minut gospodarze pokazali, że między nimi, a rywalizującym na co dzień w League One (trzeci poziom rozgrywkowy w Anglii) Burton Albion FC jest kolosalna różnica. Choć pierwszy celny strzał niespodziewanie oddali goście, już po chwili musieli cofnąć się do obrony.

Defensywa trzecioligowca szybko popełniła błąd. Wynik już w piątej minucie otworzył Kevin de Bruyne, który głową skierował piłkę do bramki. Na kolejne trafienia nie trzeba było długo czekać. Jeszcze w pierwszej połowie spotkania gole strzelali Gabriel Jesus (dwukrotnie) oraz Oleksandr Zinczenko.

W drugiej części rywalizacji drużyna Pepa Guardioli nie spuściła z tonu. Już po 12 minutach gry Gabriel Jesus mógł cieszyć się z hat tricka, a po kolejnych kilku świętował swoją czwartą bramkę w tym spotkaniu. Wówczas było już 7:0, bo w międzyczasie bramkarza Burton Albion pokonał jeszcze Phil Foden. W końcówce meczu po jednej bramce zdobyli jeszcze Kyle Walker i Riyad Mahrez, ustalając wynik spotkania na 9:0.

Kolosalne zwycięstwo powoduje, że już teraz Manchester City może być niemal pewny awansu do finału Pucharu Ligi Angielskiej. Spotkanie rewanżowe, które zaplanowano na 23 stycznia powinno być tylko formalnością. W drugim półfinale rywalizacja jest dużo bardziej wyrównana. W pierwszym meczu Tottenham pokonał na własnym stadionie Chelsea FC 1:0.

"Tajemnice sportu". Skandal w Anglii? "Zaakceptowałem decyzję, ale nie cieszyłem się"