tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Williams zachwycony Robertem Kubicą. "Wszyscy go kochają"

Za nieco ponad dwa miesiące Robert Kubica wystartuje w pierwszym Grand Prix Formuły 1 w sezonie 2019. Będzie to dla Polaka powrót do rywalizacji po ponad ośmiu latach. W Williamsie są zachwyceni dotychczasową współpracą. – Jest świetnym członkiem zespołu – stwierdził dyrektor techniczny, Paddy Lowe.
Robert Kubica (fot. Getty)

Formuła 1. Ben Howard najbliższym współpracownikiem Roberta Kubicy

Kubica stworzy duet Williamsa z Georgem Russellem. Dla Brytyjczyka będzie to pierwszy sezon w Formule 1. 20-latek już bierze przykład z Polaka i podobnie jak krakowianin spędza długie godziny na rowerze.

– Robert będzie stanowił fantastyczne połączenie z Russellem po drugiej stronie garażu. Wszyscy kochają Roberta, zarówno w biurze jak i garażu. Mechanicy mówią o nim, że to "prawdziwy kierowca". Jest oldschoolowym gościem, który wie, jak wszystko pracuje – ocenił Lowe dla portalu racer.com.

Dyrektor techniczny Williamsa przyznał, że miał na oku Kubicę już od dłuższego czasu. Był czas, że chciał go sprowadzić do McLarena.

– Straciliśmy Fernando Alonso i mieliśmy wakat. Naciskałem bardzo mocno, żeby wsadzić Kubicę do naszego auta, ponieważ był niezwykle obiecującym kierowcą. Niestety, nie doszło to do skutku – skomentował.

Pierwszy wyścig o Grand Prix Australii w Melbourne rozpocznie się 17 marca.

podobne informacje

Formuła 1: kalendarz i obsada zespołów na sezon 2019

Robert Kubica w F1. Williams zaprezentował nowe barwy bolidu [WIDEO]

F1: Williams pokaże barwy nowego bolidu. Robert Kubica gościem prezentacji

Formuła 1. FIA przedstawiła ostateczną listę startową na sezon 2019