tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Jerzy Brzęczek ruszył w trasę. Namówi do powrotu Łukasza Piszczka?

Rozpoczęła się "misja: eliminacje Euro 2020". Po przerwie świąteczno-noworocznej sztab reprezentacji Polski rozjechał się po Europie – informuje "Przegląd Sportowy". Selekcjoner Jerzy Brzęczek zaczął od Hiszpanii, gdzie spotka się m.in. z Marcinem Kamińskim i... Łukaszem Piszczkiem.
Łukasz Piszczek (L) i Jerzy Brzęczek (fot. Getty)

Ranking: najlepsze występy polskich piłkarzy w 2018 roku

"Brzęczek zaplanował rozmowę z Piszczkiem, który po bolesnym dla nas wszystkich mundialu zakończył karierę reprezentacyjną, ale... na razie chyba za wcześnie, aby pisać coś więcej" – czytamy w "PS".

Brzęczek nie komentuje, czy podejmie próbę reaktywacji 33-letniego obrońcy w kadrze. Nadal wydaje się ona jednak mało prawdopodobna. – Z Jurkiem znamy się też prywatnie. Jesteśmy w kontakcie, ale nie ma żadnego tematu powrotu do kadry – mówił Piszczek w rozmowie ze SPORT.TVP.PL pod koniec 2018 roku. Można ją obejrzeć poniżej.

Borussia Dortmund "Piszcza" i Fortuna Duesseldorf Kamińskiego przebywają w Hiszpanii na zgrupowaniach przed rundą rewanżową Bundesligi.

El. mistrzostw Europy 2020. Jerzy Brzęczek: to bardzo wyrównana grupa! "Eksperymenty się skończyły"

W Hiszpanii selekcjoner odwiedził również zgrupowanie najzdolniejszych polskich juniorów zorganizowane przez PZPN w ramach projektu Talent Pro. W weekend wybierze się do Niemiec na towarzyski Telekom Cup, w którym udział wezmą Fortuna Duesseldorf, Bayern Monachium, Borussia Moenchengladbach i Hertha Berlin.

W tym czasie jego asystenci rozjadą się po Europie. Aż trzech członków sztabu szkoleniowego wybierze się do Turcji, gdzie zgrupowanie będzie mieć aż 11 klubów Ekstraklasy i Dinamo Zagrzeb, w którym gra Damian Kądzior.

Wszystko to w ramach przygotowań do wyjazdowego meczu z Austrią (21 marca), od którego Polska rozpocznie eliminacje Euro 2020. – W poprzednim roku nie udało się wygrać, ale robiliśmy postępy, zmierzamy w dobrym kierunku. Eksperymenty się skończyły. W marcu ruszamy z wysokiego C. Wierzę, że wszyscy zobaczycie pozytywne efekty naszych dotychczasowych działań – powiedział Brzęczek "Przeglądowi".

Pochwalił również Jana Bednarka, obecnie podstawowego stopera reprezentacji, który pod koniec roku odzyskał miejsce w pierwszym składzie Southampton. – Warto było na niego stawiać. To jedna z najbardziej pozytywnych rzeczy. Janek udowadnia, że jest wartościowym obrońcą – przyznał następca Adama Nawałki.

Łukasz Piszczek: powrót do kadry? To temat definitywnie zamknięty
Losowanie el. mistrzostw Europy 2020 [KULISY]

podobne informacje

"Zawsze musisz być gotowy". Wywiad z Janem Bednarkiem

Gdzie siatkarki zagrają o igrzyska? Głównym kandydatem Wrocław

Zbigniew Boniek: Krzysztof Piątek ma same zalety

O trenerze, który jeździł koleją. Żywe dusze Gogola