tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Przełom w Lidze Mistrzów. Ważne zmiany już w tym sezonie

UEFA (Europejska Unia Piłkarska) oficjalnie potwierdziła zmianę w przepisach, o której mówiło się już od dawna. Tej wiosny kluby Ligi Mistrzów będą mogły zgłosić do rozgrywek aż trzech nowych zawodników nawet jeśli jesienią grali oni w LM w innych barwach. Dotychczas piłkarz w jednym sezonie mógł występować w Champions League tylko dla jednego klubu.
Od lewej: Edinson Cavani, Adrien Rabiot i Lorenzo Insigne (fot. Getty)

LM: mecz Tottenham – Borussia w TVP1 [TRANSMISJA]

Kluby, które wystąpią w 1/8 finału, mogą dokonać trzech zmian w swoich składach i zarejestrować je do 1 lutego. Każdy z trzech nowych zawodników może mieć za sobą występy w tym sezonie w eliminacjach lub fazie grupowej Ligi Mistrzów albo Ligi Europejskiej.

"Okiem redakcji". Komu sprzyjało szczęście w losowaniu par 1/8 LM? Dotychczas jeden piłkarz mógł w jednym sezonie grać w LM tylko dla jednego klubu. A jeśli klub grający na wiosnę w LM kupił w zimowym oknie transferowym zawodników, którzy grali jesienią w Lidze Europejskiej, to mógł do fazy pucharowej zgłosić tylko jednego z nich. Teraz będzie mógł zgłosić aż trzech.

To bardzo ważna zmiana w kontekście ruchów transferowych w styczniu i wzmocnień drużyn przed decydującymi meczami w fazie pucharowej. Przykład: Adrien Rabiot, który chce jak najszybciej odejść z PSG ma w ręku dodatkowy atut, bo Barcelona lub Bayern, które są nim zainteresowane, będą mogły wiosną wystawić go w składzie. Dotychczas było to niemożliwe.

UEFA potwierdziła jeszcze trzy ważne zmiany w przepisach:
– Wszystkie mecze fazy pucharowej będą zaczynały się o 21, choć federacja zastrzega możliwość zmian w wyjątkowych przypadkach (jak mecze w Rosji).
– Jeśli dojdzie do dogrywki, zespoły będą mogły skorzystać z czwartej zmiany.
– W finale na ławce rezerwowych będzie mogło usiąść dwunastu, a nie siedmiu piłkarzy.

"Projekt: Lewy". Robert Lewandowski wspomina współpracę z Juergenem Kloppem

podobne informacje

Liga Mistrzów. AS Roma – FC Porto. Zachwyty nad Zaniolo. "Mały wielki talent"

Liga Mistrzów: Manchester United – Paris Saint-Germain. Solskjaer wierzy w awans pomimo porażki

Liga Mistrzów. Manchester United – PSG 0:2. Kylian Mbappe po meczu

Liga Mistrzów: AS Roma – FC Porto. 19-latek bohaterem gospodarzy