tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Tak dużo jeszcze nie grał. Rekordowy sezon Karima Benzemy

Karim Benzema w wieku 31 lat przeżywa najbardziej intensywny sezon w Realu Madryt. W poprzednich latach spotykał się z olbrzymią krytyką, ale w obecnych rozgrywkach trenerzy nie wyobrażają sobie bez niego zespołu. Pod względem liczby minut na boisku to dla niego rekordowe rozgrywki.
Karim Benzema (fot. Getty Images)

Setny gol w karierze Ramosa. "Nawet o tym nie marzyłem"

Jak wyliczył dziennik "Marca", Francuz na tym etapie sezonu nigdy nie spędzał na boisku tak wiele czasu. Opuścił zaledwie jedno spotkanie – rewanżowe starcie Pucharu Króla z Melillą. Przez pięć miesięcy uzbierał już 2291 minut.

To dziesiąty sezon Benzemy w Madrycie i zaledwie drugi, w którym po takim okresie przekroczył granicę 2000 minut. Co ciekawe, w wieku 31 lat spędził na boisku 1000 minut więcej niż jako 21-latek.

"Marca" podkreśla, że zarówno u poprzedniego trenera Julena Lopeteguiego, jak i u obecnego Santiago Solariego ma status "nietykalnego". W przeszłości cieszył się też zaufaniem m.in. Zinedine'a Zidane'a, jednak ten częściej rotował składem. Na obecną sytuację ma wpływ także sytuacja kadrowa – Benzema nie doznaje kontuzji, na które narzeka wielu innych ofensywnych piłkarzy Królewskich.

Jak dodaje dziennik, Francuz był zobowiązany, by po odejściu Cristiano Ronaldo mocniej pomóc zespołowi i dotychczas to robi. Liczba minut spędzonych na boisku przełożyła się też na gole. W tym sezonie strzelił ich już dwanaście – tyle, co w całych poprzednich rozgrywkach.

Piłka nożna, Klubowe Mistrzostwa Świata, finał: Al-Ain FC – Real Madryt (skrót)

podobne informacje

Florentino Perez: nowy napastnik w Realu Madryt? Karim Benzema jest najlepszy na świecie

Real Madryt chce wielkiego transferu. Neymar na celowniku

Świetny sezon Karima Benzemy. Jest skuteczniejszy od... Cristiano Ronaldo

Karim Benzema znowu błysnął. Świetny mecz Francuza w Pucharze Króla