tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Pierwszy transfer Lecha. Juliusz Letniowski piłkarzem Kolejorza

Występujący ostatnio w pierwszoligowej Bytovii Bytów pomocnik Juliusz Letniowski został w piątek piłkarzem Lecha Poznań – poinformował klub ekstraklasy. 20-letni pomocnik podpisał trzyipółletnią umową z opcją przedłużenia.
Piłkarze Lecha Poznań (fot. Getty Images)

Nawrot: kibiców Lecha od lat definiuje rozczarowanie

Letniowski jest wychowankiem Lechii Gdańsk, w której występował od piątego roku życia. Teraz gra na pozycji ofensywnego pomocnika, przez ostatnie pół roku występował w pierwszoligowej Bytovii, dla której w 19 spotkaniach strzelił siedem goli i zanotował trzy asysty. W swojej karierze zaliczył także epizod w Bałtyku Gdynia.

Juliusz mimo młodego wieku, zwłaszcza w ostatnim sezonie, na poziomie pierwszej ligi zaprezentował się bardzo dojrzale. Zwróciliśmy uwagę na jego przygotowanie techniczne oraz taktyczne, wielokrotnie przesądzał o losach spotkania dla własnego zespołu. W krótkim czasie stał się jednym z liderów Bytovii. Przyglądaliśmy się mu bacznie przez pewien czas i stąd decyzja o transferze. Mimo że jest młody, to potrafił odznaczyć piętno na takim zespole jak Bytovia. Drzemie w nim ogromny potencjał i możliwości dalszego rozwoju – powiedział dyrektor sportowy "Kolejorza" Tomasz Rząsa, cytowany przez oficjalną stronę klubową.

To pierwsze wzmocnienie Lecha w zimowym okienku transferowym. Poznański klub opuścił natomiast Hiszpan Dioni Villalba, który podpisał kontrakt z hiszpańskim trzecioligowcem Cultural Leonesa.

Podopieczni trenera Adama Nawałki, zajmujący obecnie trzecie miejsce w tabeli, w poniedziałek rozpoczną przygotowania do drugiej części sezonu. Najpierw wyjadą na krótkie zgrupowanie do Wronek, a za tydzień udadzą się do tureckiego Belek.

podobne informacje

Wojciech Kowalczyk: z tą defensywą nie wychodziłbym na Legię

Pech Lecha po przerwie. Przegrana w końcówce

Lotto Ekstraklasa: Lech, Lechia czy Legia? Starcie na argumenty

Koniec przerwy zimowej. Ekstraklasa powraca!