tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nie będzie transferu Polaka do VIVE. Bramkarz reprezentacji nie zagra w Kielcach

Adam Malcher nie przeniesie się z Gwardii Opole do PGE VIVE Kielce. Mimo długich negocjacji, kapitan reprezentacji Polski i prezes 15-krotnych mistrzów Polski Bertus Servaas nie doszli do porozumienia. VIVE musi znaleźć nowe rozwiązanie.
Adam Malcher nie przeniesie się do VIVE (fot. flickr.com/francehandball2017)

Mariusz Jurkiewicz odchodzi z VIVE. Z Kielc przeniesie się do Gdańska

Temat przenosin Malchera do kieleckiej drużyny pojawił się w mediach pod koniec grudnia. 32-latek potwierdził krążące plotki w trakcie turnieju reprezentacji w Opolu. – Pojawiło się takie zapytanie, ale na razie to nic konkretnego. Nie chcę komentować całej sprawy, na tym poprzestańmystwierdził w rozmowie ze SPORT.TVP.PL.

(fot. PGNiG Superliga) Kilka dni później golkiper spotkał się z prezesem VIVE Bertusem Servaasem. Panowie nie doszli jednak do porozumienia, co potwierdził w piątek Holender na łamach "Gazety Wyborczej Kielce".

Rzeczywiście nasze rozmowy były intensywne, ale ostatecznie do transferu nie dojdzie. Dlaczego? Szczegółów nie będę zdradzał – wyznał.

Malcher był brany pod uwagę w Kielcach jako zmiennik Niemca Andreasa Wolffa, który w lipcu dołączy do zespołu z THW Kiel. VIVE czekają spore zmiany w bramce: z zespołu do węgierskiego Telekomu Veszprem odejdzie Vladimir Cupara, a klub mimo ważnego kontraktu miał też opuścić Filip Ivić. Teraz wiele wskazuje na to, że po fiasku w rozmowach z Malcherem Chorwat pozostanie jednak w Kielcach. Trzecim bramkarzem powinien być z kolei 17-letni wychowanek, Miłosz Wałach.

Oprócz obsady bramki, VIVE w nadchodzącym sezonie czeka kilka zmian kadrowych. Z klubu na pewno odejdą Michał Jurecki (wyjeżdża do niemieckiego Flensburga) i Mariusz Jurkiewicz (przenosi się do Gdańska). Na roczne wypożyczenie do Veszprem trafi z kolei Paweł Paczkowski.

Co dalej z Malcherem? MVP minionego sezonu PGNiG Superligi ma w Opolu kontrakt ważny tylko do końca trwających rozgrywek. Gwardia stara się przedłużyć z nim umowę, a ofertę złożyły mu też Azoty Puławy.

Czytaj więcej:
MŚ 2019: hit dnia dla Chorwatów. 24 gole graczy z PGNiG Superligi
MŚ 2019: przegrali z Gwardią, a pokonali... wicemistrza z 2015 roku!
Mecz towarzyski w Zug: Polacy przegrali ze Szwajcarami i... sędziami

Gwardia Opole lepsza od... finalisty MŚ 2019 piłkarzy ręcznych

podobne informacje

Luka Cindrić znów trenuje. Powrót do zajęć i... reprymenda od prezesa

Dobre wieści w sprawie Alexa Dujshebaeva. Uraz kolana nie jest groźny

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych: Michał Jurecki w siódemce kolejki

PGE VIVE okupiło zwycięstwo kontuzją Alexa Dujshebaeva. "Nie wygląda to dobrze"