tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Media: kolejny po Wojciechu Szczęsnym. Juventus chce Szymona Żurkowskiego

Polacy w żadnej czołowej lidze nie radzą sobie obecnie tak dobrze jak w Serie A. Rewelacją jesieni we Włoszech był Krzysztof Piątek, ale już wkrótce w Genoi może dołączyć do niego inny Polak. Według uznanego dziennikarza portalu "Goal.com" Romeo Agrestiego Juventus chce ściągnąć Szymona Żurkowskiego i wypożyczyć do Genoi.
Szymon Żurkowski (fot. Getty Images)

Puchar Włoch: 1/8 finału w TVP Sport i SPORT.TVP.PL i aplikacji [transmisja online]

Młody pomocnik Górnika Zabrze wyróżniał się w ostatnim czasie w Ekstraklasie i na arenie międzynarodowej, będąc jednym z fundamentalnych piłkarzy dla reprezentacji U 21, która awansowała na tegoroczne mistrzostwa Europy. Teraz według mediów 21-latek ma wykonać krok naprzód, przechodząc do mocniejszej od polskiej ligi.

(fot. Twitter/romeoagresti)

O chęci pozyskania Polaka przez Juventus poinformował Romeo Agresti – dobrze zorientowany w sprawach klubu z Piemontu dziennikarz portalu "Goal.com". Jego zdaniem Stara Dama planuje wspólnie z Genoą podjąć działania w celu ściągnięcia pomocnika.

W ostatnich dniach pisano wyłącznie o zainteresowaniu Żurkowskim obecnego klubu Piątka. Wspólne działania, o których napisał Agresti, dotyczą najprawdopodobniej kupienia piłkarza przez Juventus i wypożyczenia do Genoi (obecnie taka sytuacja ma miejsce w wypadku Andrei Favilliego, który po sezonie wróci do Piemontu).

"Ekstraklasa w liczbach". Rozstrzelana Lechia i rekord Żurkowskiego

podobne informacje

Kolejka chętnych. Utalentowany Polak w lidze angielskiej?

Kaczmarek: sukces "młodzieżówki"? Zbyt wiele talentów wyrzucamy na śmietnik

El. ME U-21: Polacy przygotowują się do barażu z Portugalią

Puchar Polski w Hrubieszowie. Strażnik i dostawca kebabów nie dali rady