tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ 2019 piłkarzy ręcznych: bomba, parada i kontra. Tak Angola zadziwiła wicemistrza z 2015 roku [WIDEO]

Dwa lata temu byli ostatnią drużyną mistrzostw we Francji, a jeszcze przed kilkoma dniami przegrali jednym golem z grającą bez kilku reprezentantów Polski Gwardią Opole... Piłkarze ręczni reprezentacji Angoli pokonali w piątek Katar 24:23 i już na starcie MŚ 2019 sprawili jedną z największych sensacji turnieju. Zobacz jak tego dokonali.
(fot. IHF / PAP/EPA)

MŚ 2019: hit dnia dla Chorwatów i 24 gole graczy z PGNiG Superligi

Afrykańska drużyna od startu spotkania dyktowała warunki gry, ale mimo że przez większość zawodów miała kilka bramek przewagi, to na 30 sekund przed końcem rywalizacji przegrywała 22:23. W krótkim czasie zdołała jednak odwrócić losy gry.

Najpierw z lewego rozegrania do remisu po potężnym rzucie doprowadził Rome Hebo, chwilę później zupełnie nieprzygotowaną próbę Rafaela Capote obronił Giovany Muachissengue i od razu podał piłkę do biegnącego do kontrataku Claudio Chicoli.

Ten chwilę wcześniej znalazł się w podobnej sytuacji i starcie twarzą w twarz z Danijelem Sariciem przegrał. W decydującej akcji meczu jednak nie zawiódł i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo sekundę przed końcową syreną.

To nie pierwszy triumf Angoli nad Katarem na mistrzostwach świata (poprzedni odniosła w 2007 roku), ale pierwszy tak istotny – po sprowadzeniu przed kilkoma laty "farbowanych lisów" Katar został wicemistrzem świata, a poprzedni mundial zakończył na ćwierćfinale.

Po piątkowej porażce szanse Katarczyków na awans do drugiej fazy turnieju poważnie zmalały. Z kolei dla reprezentantów Angoli, niezależnie od wyników kolejnych meczów, mistrzostwa zakończą się sukcesem.

Gwardia Opole lepsza od... finalisty MŚ 2019 piłkarzy ręcznych

podobne informacje

MŚ piłkarzy ręcznych: awans Hiszpanii, Chorwacji, Szwecji i Węgier

MŚ 2019 piłkarzy ręcznych: Nikola Karabatić wraca do składu Francuzów. Zagra już w czwartek

MŚ 2019 piłkarzy ręcznych: gol równo z syreną. Tak Francuzi uratowali remis w meczu z Niemcami [WIDEO]

MŚ piłkarzy ręcznych: Francuzi dogonili Niemców. Brazylijska sensacja!