tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Legia pozyskała Kacpra Kostorza i Kacpra Skibickiego

19-letni Kacper Kostorz i 17-letni Kacper Skibicki podpisali kontrakty z Legią Warszawa. Ten pierwszy występował do tej pory w pierwszoligowym Podbeskidziu Bielsko-Biała, z kolei Skibicki był ostatnio piłkarzem drugoligowej Olimpii Grudziądz.
Kacper Kostorz (fot. Jacek Prondzyński/Legia.com)

Malarz na wylocie z Legii. "Wina leży po obu stronach"

W Podbeskidziu najczęściej występowałem na pozycji skrzydłowego, ale równie dobrze czuję się na pozycji napastnika i ofensywnego pomocnika. Nie sprawia mi problemu gra na jednej czy drugiej pozycji, ale na pewno nominalnie jestem skrzydłowym. Do moich mocnych stron należy szybkość, co jest istotne w obszarach boiska, w których występuję. Potrafię też szybko podejmować decyzje. Cały czas staram się rozwijać piłkarsko, ale też intensywnie pracuję nad fizycznością. Marzę o debiucie w ekstraklasie, jednak doskonale zdaję sobie sprawę, że muszę włożyć mnóstwo pracy w to, żeby ten cel zrealizować – przyznał Kostorz, który z Legią podpisał trzyipółletni kontrakt, ale do końca sezonu będzie występował w Podbeskidziu na zasadzie wypożyczenia.

Kacper Skibicki (fot. Jacek Prondzyński/Legia.com) Z kolei Skibicki, który występuje na podobnych pozycjach, związał się z mistrzem Polski trzyletnią umową, ale do końca sezonu będzie wypożyczony do dotychczasowego klubu.

Moim celem jest rozwój i debiut w rozgrywkach ekstraklasy. Myślę, że na początku mojego pobytu w Legii mogę odczuwać pewien stres, ponieważ jestem bardzo młodym zawodnikiem, ale jestem też przekonany, że ten szybko minie, a następnie "wdrapię się" do drużyny – przyznał Skibicki, cytowany przez stronę internetową stołecznego zespołu.

26-osobowa kadra Legii przebywa na pierwszym zimowym obozie przygotowawczym w Portugalii. Zajmujący drugie miejsce w tabeli ekstraklasy warszawianie rozpoczną rundę wiosenną 10 lutego, kiedy zmierzą się na wyjeździe z ósmą Wisłą Płock.

podobne informacje

Skromne zwycięstwo Legii Warszawa. Bohaterem Artur Jędrzejczyk

Lotto Ekstraklasa: Lech, Lechia czy Legia? Starcie na argumenty

Tęsknota za Nemanją Nikoliciem. Legia Warszawa szuka armat

Legia Warszawa. Iuri Medeiros, czyli potencjał nie z tej ligi