0
0
2
2

Ligue 1: Olympique Marsylia – AS Monaco 1:1. Hit ligi francuskiej na remis, Kamil Glik rozegrał cały mecz

Zespół Olympique Marsylia na własnym stadionie w hicie Ligue 1 grał z AS Monaco.Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 (1:1). Cały mecz w drużynie gości zagrał polski obrońca – Kamil Glik.
Cesc Fabregas w meczu Olympique Marsylia – AS Monaco (fot.Getty)

Liga Mistrzów: Bayern bez kluczowego zawodnika na Liverpool

Debiut w barwach AS Monaco zaliczył w tym spotkaniu Cesc Fabregas. 31-letni Hiszpan przeszedł z Chelsea za około 10 mln euro, by wesprzeć drużynę prowadzoną przez jego byłego klubowego kolegę z Arsenalu – Thierry Henry'ego.

Kibice na Stade Velodrome mogli cieszyć się z gola gospodarzy już w 13. minucie spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę z pola karnego wybili obrońcy Monaco. Nie zdążyli jednak zablokować strzału Maxime Lopeza. 2-latek huknął potężnie z dystansu i piłka wpadła tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Diego Benaglio.

Monaco rzuciło się odrabiania strat. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 38. minucie 21-letni pomocnik Youri Tielemans wykorzystał podanie Benjamina Henrichsa i goście mogli się cieszyć z wyrównania. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i obie drużyny musiały zadowolić się remisem.

Po remisie na Stade Velodrome Olympique Marsylia znajduje się na 9. pozycji w Ligue 1, a Monaco jest na 19. miejscu w strefie spadkowej.

W innych niedzielnych spotkaniach Ligue 1 Nantes przegrało u siebie z Rennes 0:1 (0:1), Dijon zremisował z Montpellier 1:1 (0:0), a zespół Toulouse przegrał u siebie z RC Strasbourg 1:2 (1:1).

"Tajemnice sportu". Skandal w Anglii? "Zaakceptowałem decyzję, ale nie cieszyłem się"